«Տոհմային կայան» ՓԲԸ-ի կառավարումը հանձնվել է Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանին
Ապրիլի 12-ին Արցախի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարար Ժիրայր Միրզոյանը, համաձայն ԱՀ կառավարության 2018 թվականի ապրիլի 9-ի № 233-Ա որոշման, ստորագրել է «Տոհմային կայան» ՓԲԸ-ի հավատարմագրային կառավարումն «ԱԳՐՈ ԱՐՑ» ՍՊԸ-ին հանձնելու մասին պայմանագիր (ՍՊԸ-ի 100 տոկոս բաժնետեր՝ Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարան հիմնադրամ):
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին հայտնեցին ԱՀ գյուղատնտեսական նախարաությունից: Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ պայմանագրի կնքման անհրաժեշտությունը բխել է «Տոհմային կայան» ՓԲԸ-ի գործունեության արդյունավետության բարձրացման կարևորությունից:
ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարությունն այսուհետ ևս շարունակելու է աջակցել «Տոհմային կայան» ՓԲԸ-ի գործունեությանը՝ ելնելով պետական ծրագրերից և ընկերության կանոնադրությամբ նախատեսված նպատակներից: Պայմանագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցում էին Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի ռեկտոր Հովհաննես Թոքմաջյանը, համալսարանի պրոռեկտոր, «ԱԳՐՈ ԱՐՑ» ՍՊԸ-ի տնօրեն Սարիբեկ Գալստյանը, գյուղատնտեսության նախարարության ներկայացուցիչներ:

Руководство ЗАО «Племенная станция» было передано в управление Шушинского технологического университета
12 апреля Министр сельского хозяйства Республики Арцах Жирайр Мирзоян в соответствии с Постановлением Правительства Республики Арцах № 233-А от 9 апреля 2018 года подписал договор о передаче доверительного управления ООО «Агро Арцах» (100% акций принадлежат теперь Фонду Технологического университета Шуши).
СТЕПАНАКЕРТ, 14 апреля, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили «АРЦАХПРЕСС» в Министерстве сельского хозяйства Республики Арцах. По словам источника, необходимость подписания контракта исходит из важности повышения эффективности ЗАО «Племенная станция».
Министерство сельского хозяйства Республики Арцах продолжит поддерживать деятельность ЗАО «Племенная станция» на основе государственных программ и целей, предусмотренных уставом компании. В церемонии подписания договора приняли участие ректор Шушинского технологического университета Ованес Токмаджян, проректор университета, директор ООО «Агро Арцах» Сарибек Галстян и представители Министерства сельского хозяйства.