Պաշտոնական. Արսեն Վենգերը հեռանում է «Արսենալից»
Լոնդոնի «Արսենալի» գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը հանդես է եկել պաշտոնական հայտարարությամբ՝ նշելով, որ ընթացիկ մրցաշրջանի վերջում կհեռանա զբաղեցրած պաշտոնից, հայտնում է ակումբի կայքը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Մանրակրկիտ մտորումներից ու ակումբի հետ երկարատեւ քննարկումներից հետ զգացի, որ եկել է հարմար պահ մրցաշրջանից հետո «Արսենալի» գլխավոր մարզիչի պաշտոնից հեռանալու համար, հայտնում է sport.news.am-ը:
Շնորհակալ եմ, որ նման պատիվ եմ ունեցել երկար ու հիշարժան տարիներ ծառայել այս ակումբին: Ես թիմը մարզել եմ նվիրվածությամբ ու անկեղծությամբ»,- ասվում է ֆրանսիացի մասնագետի հայտարարությունում:
68-ամյա Արսեն 1996 թվականից է գլխավորում «Արսենալը», որի հետ նվաճել է 17 տիտղոս՝ դառնալով Անգլիայի եռակի չեմպիոն (1997/98, 2001/02, 2003/04 մրցաշրջաններում)։
Անգլիայի ընթացիկ առաջնության ավարտից 5 խաղ առաջ լոնդոնյան ակումբը 54 միավորով 6-րդ տեղում է, իսկ Եվրոպայի լիգայում դուրս է եկել կիսաեզրափակիչ, որտեղ կմրցի Մադրիդի «Աթլետիկոյի» հետ:

Арсен Венгер уходит с поста главного тренера лондонского "Арсенала"
Бессменный тренер клуба английской Премьер-лиги "Арсенал" француз Арсен Венгер заявил, что покинет свой пост. За последние годы Венгер неоднократно подвергался критике из-за результатов команды.
Арсен Венгер уходит с поста главного тренера лондонского
СТЕПАНАКЕРТ, 20 апреля, АРЦАХПРЕСС - Венгер проработал главным тренером клуба 22 года. Под его руководством клуб трижды побеждал в чемпионате Англии и выиграл семь Кубков Англии. У 68-летнего тренера рекорд по числу матчей в английской Премьер-лиге (823).
"После тщательного рассмотрения и дальнейшего обсуждения с клубом я чувствую, что наступило время уйти в отставку в конце сезона", - говорится в обращении Венгера, опубликованном на официальном сайте "Арсенала".
"Я благодарен за оказанную мне честь - служить клубу в течение стольких незабываемых лет ", - заявил Венгер.