Նախատեսում ենք «ԱՐԻ»-ն տարածել նաև Հարավային Ամերիկայի մեր հայկական գաղութներում. Պետական նախարար
«ԱՐԻ» (Արցախ Րութս Ինվեսթմընթս) ծրագիրը, որն ամբողջությամբ ձևավորվել է Լիբանանում մեր հայրենակիցների միջոցներով, կգործի նաև Ավստրալիայում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին ապրիլի 19-ին կայացած ԱԺ լիագումար նիստի ժամանակ ասել է ԱՀ պետական նախարար Արայիկ Հարությունյանը՝ պատասխանելով «Դաշնակցություն» խմբակցության պատգամավոր Ալյոշա Գաբրիելյանի այն հարցին, թե Արցախում ծրագրի ընդարձակման և զարգացման ուղղությամբ ի՞նչ ակնկալիքներ կան՝ հաշվի առնելով ԱՀ պետական նախարարի վերջերս Լիբանան և Ավստրալիա կատարած այցերը:
Ա. Հարությունյանի խոսքով՝ Ավստրալիայում ծրագիրն ընդարձակելու անհրաժեշտություն եղավ, քանի որ ներգրավվել ցանկացողների թիվը մեծ էր:
«Կազմակերպչական աշխատանքներն ավարտելուց նախատեսում ենք «ԱՐԻ»-ն տարածել նաև Հարավային Ամերիկայի մեր այն հայկական գաղութներում, որտեղ տեսնում ենք ֆինանսական պոտենցիալ և ներդրումներ կատարելու ցանկություն: Այդ առւմով կարևորվում է հոկտեմբերին կայանալիք տնտեսական մեծ ֆորումը, որի գլխավոր պրոյեկտներից մեկը լինելու է «ԱՐԻ»-ն»,- ավելացրել է Ա. Հարությունյանը:

We plan to spread ARI in Armenian colonies of South America, State Minister
ARI (Artsakh Roots Investment) project, which has been completely formed in Lebanon with financial means of our compatriots, will operate as well in Australia.
STEPANAKERT, APRIL 20, ARTSAKHPRESS:As ArtsakhPress correspondent informs, Arayik Harutyunyan said the aforementioned during plenary session of the parliament held on Thursday.
In Arayik Harutyunyan’s words, there was a necessity to expand the program since the number of those wishing to get involved was high.
“After finishing organizational works, we plan to spread the program to the South America’s those Armenian colonies where we see financial potential and desire to make investments. In this regard, we appreciate the economic forum to be held in October. ARI will be one of the main projects of the forum.’’ Arayik Harutyunyan said.