Համայնքներում կշարունակվի նոր բանկոմատների տեղադրումը. ֆինանսների նախարար
Աշխատանքի դիմաց անկանխիկ եղանակով վարձատրության գործընթացը պատշաճ կերպով իրականացնելու նպատակով հանրապետության ամբողջ տարածքում ընթանում են աշխատանքներ բանկոմատների տեղադրման ուղղությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին նախօրեին կայացած ԱԺ լիագումար նիստի ժամանակ ասել է ԱՀ ֆինանսների նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը՝ ընդգծելով, որ աշխատանքի դիմաց անկանխիկ եղանակով վարձատրության, ընդհանուր առմամբ, այն ուղղությունն է, որը դեռևս կատարելագործվելու տեղ ունի:
«Աստիճանաբար կանխիկ վճարման համակարգը փոխարինվում է անկանխիկ եղանակով: Այն իրականացվում է՝ նախ և առաջ հաշվի առնելով տվյալ բնակավայրի կամ հարակից համայնքերում բանկոմատի առկայության հնարավորությունը: Գումարների կանխիկացման համար կտեղադրվեն նաև տերմինալներ և այլ տեխնիկական միջոցներ»,- նշել է Գ. Մարտիրոսյանը և ավելացրել, որ հարցը գտնվում է ԱՀ կառավարության ուշադրության կենտրոնում:

Министр финансов: В регионах Республики продолжится установка банкоматов
В целях надлежащего выполнения процесса безналичных платежей, ведется работа по размещению банкоматов во всех регионах Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 апреля, АРЦАХПРЕСС - По словам корреспондента «АРЦАХПРЕСС», министр финансов Республики Арцах Григорий Мартиросян заявил об этом во время вчерашнего пленарного заседания Национального собрания, подчеркнув, что безналичный платеж за работу в целом - это направление, которое по-прежнему требует улушения.
«Постепенно система оплаты наличными средствами заменяется безналичным платежом. Он реализуется в первую очередь благодаря наличию банкомата в данном населенном пункте или в соседних общинах. Также будут доступны другие варианты для снятия наличных денег за счет терминалов и других технических средств. В населенных пунктах, где нет банкоматов - не предусмотрена выплата заработной платы безналичным способом», - отметил Г. Мартиросян, и добавил, что данный вопрос находится в центре внимания Правительства Республики Арцах.