Արցախը ներկայացվում է «Ինտուր Էքսպո» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսում
Ապրիլի 20-22-ը Երևան քաղաքում ընթացող «Ինտուր Էքսպո» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին ներկայացված է նաև Արցախը:
Արցախը ներկայացվում  է «Ինտուր Էքսպո» միջազգային  զբոսաշրջային ցուցահանդեսում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ԱՀ  մշակույթի, երիտասարդության  հարցերի  և  զբոսաշրջության  նախարարության զբոսաշրջության վարչության պետ Արտակ Գրիգորյանն  ասել է, որ  առանձին տաղավարի ներքո Արցախում գործող 5 զբոսաշրջային ընկերություններ և հյուրանոցային տնտեսության օբյեկտներ իրենց ծառայությունները և զբոսաշրջային պրոդուկտը ներկայացնում են հաճախորդներին և գործընկերներին։
Նրա  խոսքով՝  ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության պատվիրակության  անդամները  ցուցահանդեսի այցելուներին են  փոխանցում Արցախի գրավչությունների վերաբերյալ տեղեկություններ՝ անվճար բաժանելով համապատասխան գրականություն։
«Ընդհանուր առմամբ, Արցախի տաղավարը ցուցահանդեսում մեծ հետաքրքրություն է առաջացնում այցելուների և մասնակիցների շրջանում։ Նման միջոցառումների կազմակերպումը հայկական զբոսաշրջային արդյունքի ներկայացման կոնտեքստում  շատ  կարևոր  է»,-նշել  է  Ա.  Գրիգորյանը։

Арцах представлен на международной туристической выставке «InTourExpo»
Арцах также представлен на международной туристической выставке «InTourExpo», которая проходит в Ереване с 20 по 22 апреля.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 апреля, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс», сказал руководитель отдела туризма Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах Артак Григорян, отметив, что в рамках павильона будут представлены 5 туристических компаний и гостиничных учреждений, действующих в Арцахе, которые предлагают клиентам и партнерам свои услуги и туристические продукты.
По его словам, члены делегации Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах передадут информацию о достопримечательностях Арцаха посетителям выставки, распространяя при этом бесплатную литературу.
«В целом, павильон Арцаха представляет большой интерес среди посетителей и участников выставки. Организация таких мероприятий очень важна в контексте презентации армянского туристического продукта», - отметил А. Григорян.