Արցախը ներկայացվում է «Ինտուր Էքսպո» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսում
Ապրիլի 20-22-ը Երևան քաղաքում ընթացող «Ինտուր Էքսպո» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին ներկայացված է նաև Արցախը:
Արցախը ներկայացվում  է «Ինտուր Էքսպո» միջազգային  զբոսաշրջային ցուցահանդեսում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ԱՀ  մշակույթի, երիտասարդության  հարցերի  և  զբոսաշրջության  նախարարության զբոսաշրջության վարչության պետ Արտակ Գրիգորյանն  ասել է, որ  առանձին տաղավարի ներքո Արցախում գործող 5 զբոսաշրջային ընկերություններ և հյուրանոցային տնտեսության օբյեկտներ իրենց ծառայությունները և զբոսաշրջային պրոդուկտը ներկայացնում են հաճախորդներին և գործընկերներին։
Նրա  խոսքով՝  ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության պատվիրակության  անդամները  ցուցահանդեսի այցելուներին են  փոխանցում Արցախի գրավչությունների վերաբերյալ տեղեկություններ՝ անվճար բաժանելով համապատասխան գրականություն։
«Ընդհանուր առմամբ, Արցախի տաղավարը ցուցահանդեսում մեծ հետաքրքրություն է առաջացնում այցելուների և մասնակիցների շրջանում։ Նման միջոցառումների կազմակերպումը հայկական զբոսաշրջային արդյունքի ներկայացման կոնտեքստում  շատ  կարևոր  է»,-նշել  է  Ա.  Գրիգորյանը։

Artsakh is presented at “InTour Expo” international tourism exhibition underway in Armenian capital city of Yerevan from April 20 to 22.
Artsakh presented at “InTour Expo” international tourism exhibition
STEPANAKERT, APRIL 20, ARTSAKHPRESS:Artak Grigoryan, head of the tourism department of the Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism, told ArtsakhPress five tourism companies and hotels operating in Artsakh present their services and tourism products to customers and colleagues in a separate pavilion.
In his words, members of the delegation of the Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism inform visitors about attractions of Artsakh by distributing relevant literature.
“Overall, at the exhibition Artsakh’s pavilion raises great interest among visitors and participants. Organization of such events is very important in the context of tourism result presentation.’’ The official mentioned.