Ներքին Սզնեքում ընթանում են հանդիսությունների տան վերակառուցման աշխատանքներ
ԱՀ կառավարության ֆինանսավորմամբ Ասկերանի շրջանի Ներքին Սզնեք համայնքում իրականացվում է 200 տեղանոց հանդիսությունների տան վերակառուցման աշխատանքներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ներքին Սզնեքի համայնքի ղեկավար Էդուարդ Մուսայելյանն ասել է, որ հանդիսությունների տան շինարարական աշխատանքներն սկսվել են 2017 թվականի գարնանը:
Նրա խոսքով՝ հանդիսությունների տունը փլված շենք էր. այն օգտագործման ենթակա չէր:
Խոսելով իրականացված աշխատանքների մասին՝ մեր զրուցակիցը նշել է, որ փոխվել է շինության տանիքը, տեղադրվել նոր դռներ և պատուհաններ, առաստաղը լրիվությամբ փոխարինվել նորով, բետոնապատվել հատակը, ավարտվել պատերի սվաղման աշխատանքները: Մեր զրուցակիցը տեղեկացրել է, որ ընթացքի մեջ են հատակի սալիկապատման աշխատանքները, որից հետո կիրականացվեն ներկարարական գործերը, իսկ վերջում՝ տարածքի բարեկարգում:
Է. Մուսայելյանը նշել է նաև, որ հանդիսությունների տունը նախատեսվում է շահագործման հանձնել մինչև տարվա վերջ. այն ծառայելու է նաև այլ միջոցառումների համար:

В селе Неркин Сызнек ведется реконструкция зала торжеств
Реконструкция 200-местного зала торжеств проводится в с. Неркин-Сызек в Аскеранском районе при финансировании Правительства.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 апреля, АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту «Арцахпресс» глава общины с. Неркин Сызек Эдуард Мусаелян сказал, что строительство зала торжеств началось весной 2017 года.
По его словам, зал торжеств был разрушенным зданием. Оно не подлежало использованию.
Говоря о выполненных работах, наш собеседник отметил, что была заменена крыша здания, установлены новые двери и окна, потолок был полностью заменен новым, пол был забетонирован, стены оштукатурены. Наш собеседник сообщил, что сейчас работы ведутся по укладке плитки, после чего будут выполнены работы по окрашиванию, и, таким образом, зал будет отремонтирован.
Э. Мусаелян также отметил, что зал торжеств планируется ввести в эксплуатацию к концу года. Он также будет предназначен для других событий.