Ներքին Սզնեքում ընթանում են հանդիսությունների տան վերակառուցման աշխատանքներ
ԱՀ կառավարության ֆինանսավորմամբ Ասկերանի շրջանի Ներքին Սզնեք համայնքում իրականացվում է 200 տեղանոց հանդիսությունների տան վերակառուցման աշխատանքներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ներքին Սզնեքի համայնքի ղեկավար Էդուարդ Մուսայելյանն ասել է, որ հանդիսությունների տան շինարարական աշխատանքներն սկսվել են 2017 թվականի գարնանը:
Նրա խոսքով՝ հանդիսությունների տունը փլված շենք էր. այն օգտագործման ենթակա չէր:
Խոսելով իրականացված աշխատանքների մասին՝ մեր զրուցակիցը նշել է, որ փոխվել է շինության տանիքը, տեղադրվել նոր դռներ և պատուհաններ, առաստաղը լրիվությամբ փոխարինվել նորով, բետոնապատվել հատակը, ավարտվել պատերի սվաղման աշխատանքները: Մեր զրուցակիցը տեղեկացրել է, որ ընթացքի մեջ են հատակի սալիկապատման աշխատանքները, որից հետո կիրականացվեն ներկարարական գործերը, իսկ վերջում՝ տարածքի բարեկարգում:
Է. Մուսայելյանը նշել է նաև, որ հանդիսությունների տունը նախատեսվում է շահագործման հանձնել մինչև տարվա վերջ. այն ծառայելու է նաև այլ միջոցառումների համար:

Reconstruction works of hall of ceremonies underway in Artsakh village
With funding from Artsakh government, reconstruction works of a 200-seat hall of ceremony are being carried out in Askeran region’s community of Nerkin Sznek.
STEPANAKERT, APRIL 25, ARTSAKHPRESS:Head of Nerkin Sznek community, Eduard Musayelyan, told ArtsakhPress that construction works of the hall began in the summer of 2017.
He informed that it was a collapsed building.
Speaking about completed works, the official said that roof and ceiling of the building have been changed, new doors and windows have been installed. He informed that tiling works are underway.
Eduard Musayelyan next said that the building is set to be put into operation by the end of the year. It will serve for other events as well.