Եկ Արցախ. Նիկոլ Փաշինյանը համայն հայությանը ուղերձ է հղել
Կոչ եմ անում բոլորին այցելել Արցախ՝ տեսնելու և, իհարկե, զգալու այն մթնոլորտը, որ հաստատված է Արցախում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին մայիսի 9-ին Արցախից վերադառնալիս՝ ֆեյսբուքյան իր էջի ուղիղ եթերում ասել է ՀՀ նորընտիր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ կիսվելով իր արցախյան տպավորությունների մասին:
Փաշինյանը նշել է, որ Ստեփանակերտը շատ գեղեցիկ քաղաք է, իսկ Արցախում բազմաթիվ տեսարժան վայրեր կան տեսնելու՝ կոչ անելով բաց չթողնել այդ ամենը տեսնելու առիթն ու հնարավորությունը:
«Հույս ունեմ, որ մեր հայրենակիցները ՀՀ-ում և Սփյուռքում առիթը բաց չեն թողնելու այցելել Արցախ: Այցելե՛ք Ձեր ընկերների և հարազատների հետ, այստեղ բազմաթիվ տեսարժան վայրեր կան տեսնելու և, իհարկե, զգալու այն մթնոլորտը, որ հաստատված է Արցախում: Իսկ Արցախի խոհանոցը, խմիչքները անզուգական են»,- նշել է Ն. Փաշինյանը և ավելացրել, որ արդյունավետ է գնահատում Արցախ կատարած իր այցի արդյունքները:

Приезжайте в Арцах. Никол Пашинян направил послание всем армянам
СТЕПАНАКЕРТ, 10 мая, АРЦАХПРЕСС – Об этом сказал 9 мая, возвращаясь из Арцаха, новоизбранный премьер-министр Армении Никол Пашинян. Он сообщил об этом в прямом эфире на своей странице в Facebook, поделившись своими впечатлениями об Арцахе.
Пашинян отметил, что Степанакерт - очень красивый город, и в Арцахе много достопримечательностей, призывая всех не упустить шанс и возможность увидеть все это.
«Я надеюсь, что наши соотечественники в Армении и Диаспоре не упустят возможность посетить Арцах. Приезжайте со своими друзьями и родственниками, чтобы увидеть достопримечательности, и, конечно же, чтобы почувствовать атмосферу, царящую в Арцахе. А кухня Арцаха и напитки не имеют себе равных», - сказал Н. Пашинян, добавив, что он высоко оценивает результаты своего визита в Арцах.