Արցախում աճել է ծնունդների թիվը
Ընթացիկ տարվա հունվար-ապրիլ ամիսներին Արցախում ծնունդների թիվը կազմել է 719, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 708-ի փոխարեն:
Արցախում  աճել է   ծնունդների   թիվը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրել են ԱՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման և նոտարիատի գործակալության կենտրոնական մարմնից:
Ամենաշատ ծնունդները   գրանցվել են Ստեփանակերտում՝ 293, նախորդ տարվա 290-ի փոխարեն, իսկ շրջաններից Մարտունիում՝ 109, 2017  թվականի նույն ժամանակահատվածի՝ 87-ի դիմաց:

В Арцахе увеличилась рождаемость
В январе-апреле этого года в Арцахе рождаемость составила 719, по сравнению с показателями того же периода прошлого года в 708 детей.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 мая, АРЦАХПРЕСС – Как передает корреспондент "Арцахпресс", об этом сообщили в Агентстве записей актов гражданского состояния (АРАГС) Министерства юстиции Республики Арцах.
Самое большое количество новорожденных зарегистрировано в Степанакерте –  293 ребенка, по сравнению с прошлогодними показателями – в 290 детей; а среди регионов – в Мартуни - 109 по сравнению с 87 детьми за тот же период в 2017 году.