Ստեփանակերտում սկսվել են մշակութաժամանցային համալիրի կառուցման աշխատանքները
«Տաշիր» բարեգործական և «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամների միջոցներով Ստեփանակերտի նախկին «Օկտյաբր» կինոթատրոնի տեղում սկսվել են մշակութաժամանցային համալիրի կառուցման աշխատանքները:
Ստեփանակերտում  սկսվել  են   մշակութաժամանցային համալիրի   կառուցման   աշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին    «Արցախպրես»-ի  թղթակցի   հետ  զրույցում    ասել  է    «Եվրոստրոյ»  ՍՊ  ընկերության  գլխավոր    ինժեներ   Տիգրան  Ավանեսյանը:
Նա  նշել  է, որ  համալիրի  տարածքում   ներկայումս  իրականացվում են  հողային  աշխատանքներ, որից  հետո   կիրականացվեն     շենքի   հիմքի  կառուցումը: Նախատեսված է համալիրում ունենալ 100 տեղանոց գերժամանակակից և բացօթյա կինոթատրոններ, ունիվերսալ դահլիճ՝ համերգներ և այլ միջոցառումներ անցկացնելու համար, գրադարան, ինչպես նաև ազատ տարածքներ:Համալիրում կգործի  սրճարան:Նախատեսված է նաև կառուցել ավտոկայանատեղիներ:  3500 քառ./մ տարածք ընդգրկող համալիրի տարածքը  լինելու է բարեկարգված և կանաչապատված:

Construction works of cultural and entertainment complex launched in Stepanakert
With the financial means of “Tashir” charitable and “Hayastan” All-Armenian funds, construction works of cultural and entertainment complex have been launched in Stepanakert, chief engineer of the “Eurostroy” LLC, Tigran Avanesyan, told ArtsakhPress.
STEPANAKERT, MAY 16, ARTSAKHPRESS:He noted that currently excavation works are underway at the scene. After that, construction of the building’s foundation will be carried out. There are plans to have 100-seat ultra-modern and open-air cinemas, a universal hall — for holding concerts and other events and a library. There will be a café in the complex. Parking lots are also set to be created. The territory of the complex with a total of 3,500 square meters will be beautified and with green areas.