Ամերիկահայ երգիչ Գառնիկ Սարգսյանը մենահամերգով հանդես կգա Ստեփանակերտում
Մայիսի 28-ին, Հայաստանի Առաջին Հանրապետության 100-ամյակին նվիրված, Ստեփանակերտի պատմաերկրագիտական թանգարանում կկազմակերպվի «Հայաստանը 1918-1920 թվականներին» թեմայով ցուցահանդես:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարի մամլո ծառայությունից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ նույն օրը Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում տեղի կունենա նաև Սայաթ-Նովայի անվան պետական երաժշտական քոլեջի ազգային նվագարանների նվագախմբի համերգը:
Նույն ծրագրի շրջանակներում հունիսի 3-ին Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում տեղի կունենա հայրենասիրական երգերի կատարող, ամերիկահայ երգիչ Գառնիկ Սարգսյանի մենահամերգը՝ ԱՀ ՄԵՀԶ նախարարության աջակցությամբ և ՀՅԴ Արցախի կառույցի հովանավորությամբ:

Американский певец армянского происхождения Гарник Саркисян даст сольный концерт в Степанакерте
28 мая в историко-краеведческом музее Степанакерта будет организована выставка под названием "Армения в 1918-1920 годах", посвященная 100-летию Первой Республики Армения.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 мая, АРЦАХПРЕСС – Об этом "Арцахпресс" сообщили в пресс-службе Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах. В тот же день в Степанакертском Дворце культуры и молодежи состоится концерт государственного камерного оркестра музыкального колледжа им. Саят-Новы. В рамках этой же программы 3 июня в Степанакерте на площади Возрождения состоится сольный концерт американского певца армянского происхождения Гарника Саркисяна, организованного Министерством культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах и комитет АРФД в Арцахе.