Ամերիկահայ երգիչ Գառնիկ Սարգսյանը մենահամերգով հանդես կգա Ստեփանակերտում
Մայիսի 28-ին, Հայաստանի Առաջին Հանրապետության 100-ամյակին նվիրված, Ստեփանակերտի պատմաերկրագիտական թանգարանում կկազմակերպվի «Հայաստանը 1918-1920 թվականներին» թեմայով ցուցահանդես:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարի մամլո ծառայությունից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ նույն օրը Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում տեղի կունենա նաև Սայաթ-Նովայի անվան պետական երաժշտական քոլեջի ազգային նվագարանների նվագախմբի համերգը:
Նույն ծրագրի շրջանակներում հունիսի 3-ին Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում տեղի կունենա հայրենասիրական երգերի կատարող, ամերիկահայ երգիչ Գառնիկ Սարգսյանի մենահամերգը՝ ԱՀ ՄԵՀԶ նախարարության աջակցությամբ և ՀՅԴ Արցախի կառույցի հովանավորությամբ:

American-Armenian Garnik Sargsyan to perform solo concert in Stepanakert
On May 28 an exhibition dedicated to the first Republic of Armenia and under the theme ''Armenia in 1918-1920'' will be organized in Stepanakert's history and geology museum, press service of the Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism informed ArtsakhPress.
STEPANAKERT, MAY 17, ARTSAKHPRESS:According to the source, on the same day the national ensemble of the Sayat-Nova state musical college will give a concert at the Stepanakert Culture and Youth Palace. Within the framework of the same project, on June 3, with the support of the Artsakh Ministry of Culture, and under the sponsorship of Artsakh's ARF (Armenian Revolutionary Federation) branch, performer of patriotic songs and American-Armenian singer, Garnik Sargsyan, will give a solo concert in Stepanakert Renaissance square.