Արայիկ Հարությունյանը Ռոբերտ Նազարյանին առաջարկել է ուսումնասիրություններ կատարել Արցախի կապի և հեռահաղորդակցության ոլորտում
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 18-ին մասնակցել է ՀՀ հանրային ծառայությունները և ԱՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովների համատեղ նիստին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 18, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ պետական նախարարի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ՝ պետական նախարարը, ողջունելով նիստի մասնակիցներին, նախ շնորհավորել է Բերձորի ազատագրման 26-րդ տարեդարձի կապակցությամբ՝ նշելով, որ ավելի քան յոթ տասնամյակ արհեստական բաժանումից հետո Մայր հայրենիքի հետ Արցախի վերամիավորումը կարևոր իրադարձություն է հայության համար:
Ա. Հարությունյանը բարձր է գնահատել անցած տարիների ընթացքում երկու հանձնաժողովների կատարած համատեղ աշխատանքն՝ ընդգծելով, որ դրա արդյունքները լավագույնս արտացոլված են Արցախի տնտեսության զարգացման ցուցանիշներում: Հաշվի առնելով առկա արդյունավետ աշխատանքի փորձը՝ պետնախարարը ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանին առաջարկել է ԱՀ գործընկերների աջակցությամբ լայնածավալ ուսումնասիրություններ կատարել Արցախի կապի և հեռահաղորդակցության ոլորտում՝ պարզելու առկա սակագների հիմնավորվածությունը:
«Մեր հայրենակիցները հաճախ և պարբերաբար բողոքում են հեռահաղորդակցության ոլորտի խնդիրներից: Մասնավորապես, դժգոհության առիթ են հանդիսանում մատուցվող ծառայությունների որակը և դրանց դիմաց վճարվող սակագները: Այս խնդիրը վերջնականապես ու հիմնավոր լուծելու համար իշխանությունը վճռական է տրամադրված, և ես խնդիր եմ դնում ուսումնասիրել նաև կապի օպերատոր հանդիսացող ընկերության ղեկավարության այս կապակցությամբ արվող հիմնավորումները և մեզ տրամադրել ընթացիկ ժամանակաշրջանի օբյեկտիվ պատկերը, որպեսզի մեր կողմից կայացվեն համապատասխան և ճիշտ որոշումներ»,- ասել է Ա. Հարությունյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության և Արցախի հետ իրենց կառույցի համագործակցությունը բարձր գնահատելու համար՝ ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռ. Նազարյանը նշել է, որ առաջարկը կիրականացնեն բարձր պատասխանատվությամբ:
«Եթե անհրաժեշտ է, երկարաժամկետ ընթացքով Արցախ կգործուղենք մեր մասնագետներին, որպեսզի ուսումնասիրություններն իրականացնեն պատշաճ և ժամանակին: Մեր խնդիրն է պաշտպանել ինչպես ներդրողի, այնպես էլ սպառողի շահերը և հավասարակշռել դրանք»,- նշել է Ռ. Նազարյանը:

Artsakh State Minister suggests Robert Nazaryan perform investigations in the spheres of communication and telecommunication in Artsakh
On May 18 Artsakh Republic State Minister, Arayik Harutyunyan, participated in the joint session of state committees coordinating Armenian and Artsakh public services and economic competitiveness.
Artsakh State Minister suggests Robert Nazaryan  perform investigations in the spheres of communication and telecommunication in Artsakh
STEPANAKERT, MAY 18, ARTSAKHPRESS:As the Information and Public Relations Department of the Artsakh State Minister’s staff informs, the State Minister welcomed the participants of the session and congratulated them on the occasion of the 26th anniversary of Berdzor’s liberation.
Arayik Harutyunyan praised the joint work conducted during the previous years by the two committees. He highlighted that the results are best reflected in the indicators of Artsakh’s economic development. Taking into account the experience of existing work, the State Minister suggested the chairman of the committee coordinating Armenia’s public services, Robert Nazaryan, to conduct large-scale investigations in the Artsakh’s communication and telecommunication sphere with their Artsakh colleagues.
“Our compatriots regularly and often complain of problems in the telecommunication sphere. In particular, quality of services and the prices paid for them are the reasons for complaints. The authority has unwavering purpose to finally and thoroughly solve the problem. I also set a task to investigate the statements being made on this occasion by the leadership of the company, which is the operator of communication, and to give us the objective image of the current situation in order for us to make appropriate and correct decisions,’’ said Arayik  Harutyunyan.
Robert Nazaryan thanked the Artsakh State Minister for his warm welcome and for praising their cooperation with Artsakh and said that they will accomplish the task responsibly.
“If necessary, we will send our specialists to Artsakh for a long period of time to conduct the investigation. Our task is to defend both the investor’s and the consumer’s interests and to balance them,’’ said Robert Nazaryan.