Բակո Սահակյանն ընդունել է Դավիթ Տոնոյանին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 18-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին:
Բակո Սահակյանն  ընդունել է  Դավիթ Տոնոյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է Դավիթ Տոնոյանին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ եւ մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը, քննարկվել են բանակաշինությանը եւ այդ ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

Бако Саакян принял министра обороны Республики Армения
18 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян принял министра обороны Республики Армения Давида Тонояна.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 мая, АРЦАХПРЕСС - Как передает главное информационное управлениеаппарата Президента Республики, Бако Саакян поздравил Давида Тонояна с назначением на ответственную должность и пожелал плодотворной работы.
В ходе встречи, в которой принял участие министр обороны Республики Арцах Левон Мнацаканян, был обсужден ряд вопросов, касающихся армейского строительства и сотрудничества двух армянских республик в данной сфере.