Բակո Սահակյանը մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 25-ին Երեւան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Իր ելույթում Բակո Սահակյանն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2018»-ի ծրագրում կրկին ներառել խորքային հորերի հորատման, նոր ոռոգման ցանցի կառուցման եւ արեւային էներգիայի համակարգի ներդրման նախագծերը: Արցախի Հանրապետության Նախագահի խոսքով՝ վերջին մեկ տարվա ընթացքում այդ ուղղությամբ իրականացվել է մեծ աշխատանք, եւ շարունակելով այդ ծրագիրը կունենանք շոշափելի տնտեսական էֆեկտ:

Artsakh President partook at meeting of "Hayastan" All-Armenian Fund's Board of Trustees in Yerevan
On May 25 Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at the meeting of the "Hayastan" All-Armenian Fund's Board of Trustees held in the city of Yerevan, Presidential Office informed ArtsakhPress.
Artsakh President partook at meeting of
STEPANAKERT, MAY 25, ARTSAKHPRESS:In his speech Bako Sahakyan proposed to include in the program of the "Telethon - 2018" projects of drilling deep wells, constructing new irrigation network and development of solar power system.
According to the Artsakh Republic President during the previous year substantial work has been carried out in this direction and the continuation of this project will generate tangible economic effects.