ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵԽԽՎ մոնիթորինգային հանձնաժողովի համազեկուցողներին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մայիսի 25-ին ընդունել է ԵԽԽՎ մոնիթորինգային հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Ջուզեպե Գալատիին և Յուլիա Լովոչկինային:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպայի խորհրդի հետ համագործակցությամբ իրականացվող «Զինված ուժերում մարդու իրավունքների եվրոպական չափանիշների կիրառման ամրապնդումը Հայաստանում» ծրագրի շրջանակներում ընթացիկ և նախատեսվող միջոցառումները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության և ԵԽԽՎ-ի միջև առկա համագործակցությունը` կարևորելով ՀՀ զինված ուժերում մարդու իրավունքների, սոցիալական արդարության, ժամկետային զինծառայողների և նրանց ծնողների շրջանում իրազեկվածության մակարդակի բարձրացման, ինչպես նաև սպաների և պայմանագրային զինծառայողների վերապատրաստումների շարունակականությունը:

Armenia’s defense minister David Tonoyan held a meeting on May 25 with Giuseppe Galati (Italy, EPP/CD) and Yuliya Lovochkina (Ukraine, SOC), co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE).
Armenia’s defense minister meets PACE co-rapporteurs in Yerevan
STEPANAKERT, MAY 25, ARTSAKHPRESS:During the meeting the sides discussed the “Strengthening the Application of European Human Rights Standards in the Armed Forces in Armenia” program, the defense ministry said. The program is being carried out jointly with the Council of Europe.
The defense minister praised the cooperation between the ministry and PACE, and attached importance to raising awareness on human rights, social justice in the armed forces among servicemen and their families, as well as continuity of trainings of contractual servicemen.