Արմեն Սարգսյանն ու Հենրիխ Մխիթարյանը հեռախոսազրույց են ունեցել
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ֆուտբոլի Հայաստանի Ազգային Հավաքականի և Լոնդոնի «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ և շնորհավորել ծննդյան 30-ամյակի առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություններ: Արմեն Սարգսյանը հետաքրքրվել է նաև Մխիթարյանի ապաքինման ընթացքով, հույս հայտնել, որ նա շատ շուտով կվերադառնա խաղադաշտ և վերստին ուրախություն կպարգևի ֆուտբոլասերներին:
Որպես Լոնդոնի «Արսենալ»-ի երկար տարիների երկրպագու` նախագահ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում հնարավորություն կունենա ներկա գտնվել Հենրիխ Մխիթարյանի մասնակցությամբ խաղերից մեկին:

Армен Саркисян провел телефонный разговор с Генрихом Мхитаряном
Президент Армении Армен Саркисян провел телефонный разговор с полузащитником сборной Армении по футболу и лондонского «Арсенала» Генрихом Мхитаряном и поздравил его с 30-летием. Об этом сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 января, АРЦАХПРЕСС - АРМЕНПРЕСС - Президент Армении пожелал капитану сборной Армении крепкого здоровья и успехов. Армен Саркисян также поинтересовался ходом восстановления Мхитаряна, выразив надежду, что он вскоре вернется на поле и снова порадует футбольных болельщиков.
Как давний поклонник лондонского «Арсенала», президент Саркисян выразил надежду, что в ближайшем будущем у него будет возможность присутствовать на одной из игр с участием Генриха Мхитаряна.