Մարտունու Մոնթե Մելքոնյանի անվան մանկապարտեզում ընթանում են վերանորոգման աշխատանքներ
ԱՀ պետական բյուջեի և արմատներով Ճարտար քաղաքից ռուսաստանաբնակ բարերար Վոլոդյա Ավագյանի համաֆինանսավորմամբ իրականացվում են Մարտունու Մոնթե Մելքոնյանի անվան մանկապարտեզի շենքի կապիտալ վերանորոգման և տարածքի բարեկարգման աշխատանքներ:
Մարտունու   Մոնթե  Մելքոնյանի  անվան   մանկապարտեզում     ընթանում   են    վերանորոգման   աշխատանքներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել  է  ԱՀ  քաղաքաշինության  նախարար  Կարեն  Շահրամանյանը:
Նա  նշել է, որ   մանկապարտեզի  առաջին  մասնաշենքում արդեն ավարտվել են վերանորոգման  աշխատանքների մեծ մասը: Այժմ  ներքին հարդարման աշխատանքներ են ընթանում երկրորդ մասնաշենքում:
«Աշխատանքներն  ավարտելուց  հետո  կունենանք 12  խմբերի համար նախատեսված տիպային, նոր կահույքով կահավորված, ընդարձակ այգով ու խաղահրապարակով, ասֆալտապատված բակով, կաթսայատան  և  ջեռուցման  համակարգով   մանկապարտեզ»,-ավելացրել  է   Կ.  Շահրամանյանը:
Նախարարի խոսքով՝    մանկապարտեզի  վերանորոգման  աշխատանքները    նախատեսվում  է   ավարտին  հասցնել  հունիսի  1-ին:
Մանկապարտեզի  տնօրեն  Իրինա  Ղուկասյանն  էլ  ասել է, որ  հաստատություն  է   հաճախում   195   երեխա:  Տարեցտարի  երեխաների   թիվն ավելանում է:
Ըստ   տնօրենի՝   մանկապարտեզ  հաճախող  երեխաների  մի  մասն  արդեն տեղափոխվել  է վերանորոգված  շենքի  առաջին  մասնաշենք:

With the co-financing of Artsakh Republic state budget and Russia-based philanthropist Volodya Avagyan, who hails from Chartar, capital renovation and territory improvement works are being carried out in the building of Martuni Monte Melkonian kindergarten.
Martuni Monte Melkonian kindergarten is being renovated
STEPANAKERT,  JANUARY 24, ARTSAKHPRESS: Karen Shahramanyan, Minister of Urban Planning of Artsakh Republic, said in an interview with Artsakhpress.
He noted that  most of the repair works have already been completed in the first building of the kindergarten. Now interior finishing works are being carried out in the second building.
Karen Shahramanyan noted that the kindergarten will have a large garden, a playground, a yard laid with asphalt and a boiler-house.
According to the minister, the reconstruction of the kindergarten is planned to be completed by June 1.
Irina Ghukasyan, director of the kindergarten, said 195 children attend the kindergarten, adding that year by year the number of children increases.