Արցախի Իշխանաձոր համայնքում 2018թ.-ին բնակչության մեխանիկական աճը կազմել է ավելի քան 200 մարդ. Արայիկ Հարությունյան
Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր համայնքում 2018թ.-ին հիմնականում պետական միջոցներով կառուցված 52 առանձնատների շնորհիվ բնակավայրի բնակչության մեխանիկական աճը կազմել է ավելի քան 200 մարդ՝ հասնելով 600-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Ազատ հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը և ավելացրել, որ Իշխանաձորն այսօր ունի մոտ 250 դպրոցական ու նախադպրոցական տարիքի երեխաներ:
Գրառումն ամբողջությամբ ներկայացնում ենք ստորև.
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, սիրելի՛ կուսակիցներ
Այս տարվա շրջանային կուսակցական հանդիպումների շարքը որոշել եմ սկսել Քաշաթաղից: Մասնավորապես երեկ՝ հունվարի 24-ին, այցելել եմ շրջանի հարավային թև և Իշխանաձոր համայնքում հանդիպել «Ազատ հայրենիք» կուսակցության ենթաշրջանային ակտիվի հետ։
Կարծում եմ՝ բովանդակային առումով շատ կարևոր քննարկումներ ենք ունեցել կուսակցության առաջիկա ծրագրերի և անելիքների վերաբերյալ։ Ուրախ եմ արձանագրել, որ տեղի կուսակցական կորիզի կողմից նախաձեռնողականության պակաս չկա, իսկ երիտասարդների ներգրավմամբ կուսակցական շարքերի ակտիվ համալրման գործընթացը շարունակվում է։
Այցի ընթացքում առիթ եմ ունեցել տեսակցելու նաև իմ ընտանիքի համար վաղուց հարազատ դարձած սիրիահայ բժիշկ Հայկ Խաչոյի ընտանիքին, ով երեք դստրերի հետ Արցախ է տեղափոխվել 2016 թ.-ին Ղամիշլիից։ Միայնակ մեծացնելով երեք երեխաներին՝ Հայկը պատվով կատարում է բժշկի, քաղաքացու և հոր առաքելությունը: Իսկ մեծ աղջիկը՝ Աննան, որ այս տարի ընդունվել է Երևանի Մխիթար Հերացու անվան բժշկական համալսարան, շարունակելու է հոր գործը։
Առհասարակ գործադիր իշխանության ղեկավարի պաշտոնում աշխատելուս տարիներին, հաշվի առնելով Քաշաթաղի շրջանի խնդիրների առանձնահատկությունները, փորձել եմ համաչափ ուշադրության արժանացնել դրանք, և ձեռքբերումներն այսօր ակներև են: Անդրադառնալով դրանցից մեկին՝ նշեմ, որ 2018 թ.-ին հիմնականում պետական միջոցներով Իշխանաձորում կառուցված 52 առանձնատների շնորհիվ բնակավայրի բնակչության մեխանիկական աճը կազմել է ավելի քան 200 մարդ՝ ընդհանուր թվաքանակը հասցնելով 600-ի: Համայնքն այսօր ունի դպրոցական ու նախադպրոցական տարիքի մոտ 250 երեխա։ Կա՞ արդյոք ավելի մեծ արժեք ու նվաճում…

In 2018 Mechanical Population Increase of Ishkhandzor amounted to more than 200 People. Arayik Harutyunyan
Due to 52 houses built in 2018 in Ishkhandzor, Kashatagh region, mainly financed out of the State funds, the mechanical population increase of the settlement has amounted to more than 200 people, reaching 600.
In 2018 Mechanical Population Increase of  Ishkhandzor amounted to more than 200 People. Arayik Harutyunyan
STEPANAKERT,  JANUARY 25, ARTSAKHPRESS: Head of the “Free Motherland” party, Arayik Harutyunyan, wrote about this on his Facebook page and noted that as of today Ishkhanadzor has about 250 children of school and pre-school age.
The text is presented below:
Dear party members,
I decided to start the regional party meetings this year with Kashatagh. Particularly yesterday, on January 24, I visited the southern wing of the region and met with the activists of the “Free Homeland” party in Ishkhanadzor community.
I think we have had very important discussions. I am glad to note that there is no shortage of initiative from the active members of the party.
During my visit, I had an opportunity to visit the family of Hayk Khacho, a Syrian-Armenian doctor who moved to Artsakh with three daughters from Ghamishli in 2016. Raising alone three children, Hayk with dignity carries out his mission of doctor, citizen, and father. And the eldest daughter, Anna, who has been admitted to the Yerevan Medical University after Mkhitar Heratsi this year, will continue her father's work.
In general, when I was the head of the executive power, taking into account the peculiarities of the problems in the Kashatagh region, I tried to keep them in the focus of attention, and the achievements are evident today.