Facebook-ի օրական լսարանը հասել Է 1,53 մլրդ մարդու
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 հունվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին վկայում Է Facebook ընկերության, որին պատկանում Է համանուն սոցիալական ցանցը, չորրորդ եռամսյակի եւ ամբողջ 2018 թվականի համար կորպորատիվ հաշվետվությունը, որը հրապարակվել Է հունվարի 30-ին: Ինչպես հետեւում Է փաստաթղթերից, 2018 թվականի դեկտեմբերին առնվազն 1,53 մլրդ մարդ օրական թեկուզեւ մեկ անգամ մտել Է սոցցանց:
Այս ցուցանիշը տարվա ընթացքում աճել Է 9 տոկոսով: Ընդ որում՝ նրանց թիվը, ովքեր Facebook-ից օգտվում են ամսական ոչ պակաս, քան մեկ անգամ, գերազանցել Է 2,32 միլիարդը: Տարեկան աճը նույնպես կազմել Է 9 տոկոս: Facebook-ի ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ աշխարհում ավելի քան 2,7 մլրդ մարդ ամսական գոնե մեկ անգամ օգտագործում Է իր ծառայություններց որեւԷ մեկը: Այդ ցուցակում, բացի Facebook-ից, ներառված են Instagram սոցցանցը, ինչպես նաեւ հաղորդագրությունների ակնթարթային փոխանակման համար նախատեսված Messenger եւ WhatsApp հավելվածները: Նրանք, ովքեր դա անում են օրական թեկուզեւ մեկ անգամ, ընկերության տվյալներով՝ ավելի քան 2 միլիարդ են: Facebook-ը նաեւ հայտնել Է, որ 2018 թվականի արդյունքներով զուտ շահույթը 1 բաժնետոմսի հաշվով հասել Է 7,57 դոլարի կամ միագումար 22,11 մլրդ դոլարի: 2017 թվականին այդ ցուցանիշը կազմել Է 15,93 մլրդ դոլար: Ընդ որում՝ 2018 թվականի չորրորդ եռամսյակում շահույթը կազմել Է 6,88 մլրդ դոլար: Ինչպես նշել Է CNN հեռուստաալիքը, դա ռեկորդ Է ընկերության համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Facebook now has 1.52 billion people who use it every single day
The number of people who use Facebook daily increased to 1.53 billion, Facebook said in a statement, CNN reported.
STEPANAKERT,  JANUARY 31, ARTSAKHPRESS: As follows from the documents, in December 2018, at least 1.53 billion people entered the social network at least once a day. This figure has increased over the year by 9%. At the same time, the number of those who use Facebook at least once a month exceeded 2.32 billion. Annual growth also amounted to 9%.
According to Facebook representatives, over 2.7 billion people globally use at least once a month one of its as Facebook, the Instagram, Messenger and WhatsApp.
Facebook also noted that its net profit for 2018 reached $ 7.57 per share, or a total of $ 22.11 billion, in 2017 the figure was $ 15.93 billion.
“The company posted a record $6.9 billion profit for the final three months of 2018 -- a jump of 61% from the same period a year earlier and well ahead of Wall Street estimates,” the source noted.