Կալիֆոռնիաում ոչ մեծ ինքնաթիռն ընկել է բնակելի տան վրա. կան զոհեր ու տուժածներ (լուսանկարներ)
ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգում ոչ մեծ ինքնաթիռի կործանման հետևանքով երկու մարդ է զոհվել, ևս երկուսը վնասվածքներ են ստացել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս մասին գրում է tert.am-ը՝  Օրինջ շրջանի հրշեջ ծառայությանը հղումով:
Նշվում է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել Յորբա Լինդա քաղաքում: Օդանավն ընկել է մասնավոր տան վրա, ինչի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել: Զոհվել է երկու մարդ, տուժել՝ ևս երկուսը: Ինչպես նշվում է հրշեջ ծառայության թվիթերյան էջում հրապարակված հաղորդագրության մեջ, տուժածները հոսպիտալացվել են
CBS հեռուստաալիքի տվյալներով՝ Cessna 414A երկու շարժիչով ինքնաթիռն օդ է բարձրացել Օրինջ շրջանից և կործանվել կիրակի՝ փետրվարի 3-ին, ժամը 14.00-ի սահմաններում (երևանյան ժամանակով՝ փետրվարի 4-ին ժամը 02:00-ին):

At least 5 killed, 2 injured in California plane crash
At least five people were killed as a result of a small plane crash in California on Sunday, ABC News reported.
STEPANAKERT,  FEBRUARY 4, ARTSAKHPRESS: According to the source, at least five people were killed, and two hospitalized.
The male pilot, who was the only person of the Cessna 414A in the twin-engine plane, and four people in the Yorba Linda house that caught fire died as the result of the crash.
A two-story house burst into flames after being struck by the main cabin and one engine of the plane. The second engine dislodged and fell onto the street, creating a large hole in the asphalt, according to Eliott Simpson, an aviation accident investigator with the National Transportation Safety Board.