Նախագահը մասնակցել է ԱՀ ոստիկանության կոլեգիայի նիստին
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 7-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության 2018 թվականի օպերատիվ- ծառայողական գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, իր ելույթում Բակո Սահակյանը նշել է, որ 2018 թվականն ակտիվ ժամանակաշրջան էր, որի ընթացքում Արցախի Հանրապետության ոստիկանությունը ծավալուն աշխատանք է տարել հանրապետությունում կայունության պահպանման, հանցավորության դեմ պայքարի, հասարակական կարգի եւ անվտանգության ապահովման ուղղությամբ:
Նախագահը հաշվետու ժամանակահատվածում ոստիկանության գործունեությունը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
«Համակարգի առջեւ դրված են կարեւոր եւ պատասխանատու խնդիրներ: Անհրաժեշտ է շարունակել հետեւողական աշխատանքը՝ ուղղված բնակչության անվտանգության ապահովմանը, հասարակական կարգի պահպանմանը, մարդու եւ քաղաքացու իրավունքների պաշտպանությանը, հանցավորության դեմ պայքարի կազմակերպմանը»,- ընդգծել է Նախագահ Սահակյանը:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ ոստիկանությունն ունի համապատասխան ներուժ այդ խնդիրները հաջողությամբ լուծելու համար՝ համոզմունք հայտնելով, որ գերատեսչության յուրաքանչյուր աշխատակից քաջ գիտակցում է իր ծառայության կարեւորությունը եւ պատասխանատվության բարձր աստիճանը:

Artsakh President Bako Sahakyan took part on Thursday at the meeting of the Artsakh Police Board summarizing the results of the structure’s activity in 2018, Astrakh President’s press service reported.
Artsakh President attends meeting of Artsakh Police Board
STEPANAKERT,  FEBRUARY 7, ARTSAKHPRESS: According to Bako Sahakyan, the year of 2018 has been an active period during which the Artsakh Police conducted extensive work maintaining stability in the republic, combating crime, ensuring public order and security.
Sahakyan assessed the activities of the police in the reporting period as overall satisfactory.
“Significant and important tasks are set before the system. It is necessary to continue consistent work aimed at ensuring the security of the population, maintaining public order, protecting human and citizens’ rights, managing crime prevention,” he said.
According to him, the police have a relevant potential to solve successfully those issues expressing confidence that every employee of the structure was well aware of the importance and the high level of responsibility of their service.