Էրդողանն ԱՄՆ-ին կոչ է անում չեղարկել թուրքական պողպատի արտահանման տուրքերը
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ը պետք է չեղարկի թուրքական պողպատի արտահանման տուրքերը՝ դրանք անվանելով առեւտրի ծավալները մեծացնելու համար մեծ խոչընդոտ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Էրդողանը Անկարայում ամերիկացի եւ թուրք գործարարներին հայտարարել է, որ Թուրքիան եւ ԱՄՆ-ը պետք է պաշտպանական եւ տիեզերական տեխնոլոգիաներում համատեղ ներդրումներ կատարեն, հայտնում է News.am-ը։
Վաշինգտոնն անցյալ օգոստոսին, երբ ամերիկացի պաստորի ձերբակալման պատճառով հարաբեությունները լարված էին, երկու անգամ ավելացրել էր թուրքական պողպատի եւ ալյումինի արտահանման տուրքերը։

Erdogan pushes U.S. to lift tariffs on Turkish steel
Turkey’s President Tayyip Erdogan said on Thursday he wanted the United States to lift recent tariffs on Turkish steel, calling them a big obstacle to increasing trade volumes, Reuters reported.
STEPANAKERT,  FEBRUARY 8, ARTSAKHPRESS: Washington doubled tariffs on Turkish steel and aluminum in August, when relations between the NATO members were strained by the detention of an American evangelical pastor in Turkey.
Erdogan told U.S. and Turkish businessmen in Ankara that Turkey and the United States should engage in joint investments in defense and space technologies.