Նախագահ Սահակյանը սահմանագծի տարբեր հատվածներում ծանոթացել է զինվորների ծառայության ընթացքին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 14-ին պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանի եւ այլ պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է հանրապետության հարավային սահմանագծի տարբեր հատվածներ, տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին եւ տիրող իրավիճակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղոդմամբ՝ զորամասերից մեկում երկրի ղեկավարը ներկա է գտնվել նոր զորանոցի բացման արարողությանը, հանդիպում ունեցել զինծառայողների ընտանիքների հետ:
Նախագահը նշել է, որ զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավումը եղել է ու կմնա պետության ուշադրության կենտրոնում՝ այս ուղղությամբ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:

Artsakh’s President visits southern borderline
Artsakh Republic President Bako Sahakyan accompanied by defense minister Karen Abrahamyan and other officials visited various sectors of the republic's southern borderline and got acquainted on site with the course of military service and current situation, Central Information Deapartment of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT,  FEBRUARY 14, ARTSAKHPRESS: In one of the military units the Head of the State was present at an opening ceremony of a new barrack, met with families of servicemen.
The President noted that improvement of the social and living conditions of the servicemen have always been and will remain in the spotlight of the state giving appropriate assignments to the heads of the concerned structures.