Արցախցի մարզիկներն ուշուի միջազգային առաջնությունից վերադարձել են ոսկե մեդալներով
ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարության աջակցությամբ արցախցի մարզիկները փետրվարի 8-11-ը մասնակցել են Թբիլիսիյում կայացած ուշուի միջազգային առաջնությանը և գրավել մրցանակային տեղեր:
Արցախցի  մարզիկներն ուշուի միջազգային առաջնությունից վերադարձել են ոսկե մեդալներով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարության աջակցությամբ արցախցի մարզիկները փետրվարի 8-11-ը մասնակցել են Թբիլիսիյում կայացած ուշուի միջազգային առաջնությանը և գրավել մրցանակային տեղեր:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ ուշու քունգ ֆուի ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Գրիգորյանը:
Նա հայտնել է, որ Հայաստանից, Վրաստանից, Ռուսաստանի Դաշնությունից և Թուրքիայից առաջնությանը մասնակցել են շուրջ 200 մարզիկ:
Դ. Գրիգորյանի խոսքով՝ Արցախից մասնակցել է 12 մարզիկ, որից 6-ը նվաճել է ոսկե մեդալ, 3-ը՝ արծաթե, իսկ 2 մարզիկ էլ՝ բրոնզե:
«Մեր մարզիկները երկու տարի անընդմեջ Մոսկվայում մասնակցել են ուշուի միջազգային մրցաշարերի և զբաղեցրել պատվավոր տեղեր: Որպես այս տարվա առաջին մրցաշար՝ արդյունքները բավարար են»,-ասել է մարզիչը:
Նա տեղեկացրել է նաև, որ առաջիկայում Հադրութում կազմակերպելու են մրցաշար՝ նվիրված Արթուր Մկրտչյանի ծննդյան 60-ամյակին:

Artsakh Atheltes Won Prizes in the Wushu International Championship
With the support of the Ministry of Education, Science and Sport of the Republic of Artsakh, on February 8-11 Artsakh athletes took part in the Wushu International Tournament held in Tbilisi and won prizes.
STEPANAKERT,  FEBRUARY 15, ARTSAKHPRESS: Chief Coach for the Wushu Kung Fu Federation of the Artsakh Republic David Grigoryan informed ArtsakhPress.
He noted that about 200 athletes from Armenia, Georgia, the Russian Federation and Turkey participated in the championship.
Grigoryan informed that 12 athletes from Artsakh took part in the championship. Artsakh won 6 gold, 3 silver and 2 bronze medals in this tournament.
“For two years our athletes have participated in Wushu International tournaments held in Moscow and won prizes. The results of this tournament are also satisfactory," the coach said.
He also informed that a tournament will be organized in Hadrut, dedicated to the 60th anniversary of Artur Mkrtchyan.