Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր եւ ծաղկեպսակ դրել Արթուր Մկրտչյանի հուշաքարին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 18-ին ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի առաջին նախագահ Արթուր Մկրտչյանի 60-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր եւ ծաղկեպսակ դրել նրա հուշաքարին:
Բակո Սահակյանն այցելել է  Ստեփանակերտի հուշահամալիր եւ ծաղկեպսակ դրել Արթուր Մկրտչյանի հուշաքարին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 փետրվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղոդմամբ՝ Բակո Սահակյանն օրինակելի է համարել Արթուր Մկրտչյանի հայրենասիրությունը, նվիրվածությունը եւ պարկեշտությունը՝ հավելելով, որ նրա պայծառ հիշատակը միշտ վառ կմնա արցախցիների սրտերում:

President Sahakyan laid a wreath at the tomb of Arthur Mkrtchyan
On 18 February within the frameworks of the events marking the 60th anniversary of the NKR Supreme Council first chairman Arthur Mkrtchyan, Artsakh Republic President Bako Sahakyan attended the Stepanakert Memorial Complex and laid a wreath at his tomb, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT,  FEBRUARY 18, ARTSAKHPRESS: Bako Sahakyan called exemplary the patriotism, devotion and honesty of Arthur Mkrtchyan, adding that his blessed memory will live forever in the hearts of the Artsakh people.