Հունվար-փետրվար ամիսներին աճել են պետբյուջեի մուտքերը. ֆինանսների նախարարություն
Ընթացիկ տարվա հունվար-փետրվար ամիսների ընթացքում ԱՀ պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտները և տուրքերը կազմել են 6 միլիարդ 837 միլիոն 100 հազար դրամ` պլանավորված 6 միլիարդ 500 միլիոն դրամ ցուցանիշը գերազանցելով 5.2 %-ով կամ 337 միլիոն 100 հազար դրամով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ֆինանսների նախարարությունից՝ նշելով,  որ նախորդ տարվա նույն ցուցանիշը գերազանցել են 7.2 %-ով կամ 460 միլիոն 700 հազար դրամով:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ պետական բյուջե մուտքագրված հարկային եկամուտների և տուրքերի գումարից 5 միլիարդ 532 միլիոն դրամը կամ 80.9 %-ն ապահովվել է խոշոր հարկ վճարողների հաշվին` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 5 միլիարդ 136 միլիոն 300 հազար դրամի կամ 80.6 %-ի դիմաց:

In January-February tax revenues to Artsakh Republic state budget increased
In January-February of the current year tax revenues and fees to the Artsakh Republic state budget amounted 6 billion 837 million 100 thousand drams, exceeding the planned 6 billion 500 million drams by 5.2 percent or or 337 million 100 thousand drams.
STEPANAKERT,  MARCH 7, ARTSAKHPRESS: The Ministry of Finance reported about the aforementioned, noting that the same index of the previous year exceeded by7.2% or 460 million 700 thousand drams.
According to the source, 5billion 532 million drams or 80.9 % from the collected amount was ensured by large taxpayers against 5 billion 136 million 300 thousand drams or 80.6% of the same period of the previous year.