ԵԱՀԿ գործող նախագահը պատրաստակամություն հայտնեց անել ամեն ինչ ԼՂ հակամարտության լուծմանն օգնելու համար
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը պատրաստակամություն հայտնեց անել ամեն ինչ, որպեսզի օգնի գտնել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման լուծումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին մարտի 13-ին հրավիրված ասուլիսի ընթացքում ասաց Լայչակը՝ պատասխանելով  հարցին, թե արդյոք չի ցանկանում այցելել Արցախ ու ծանոթանալ արցախցիների կյանքին:
«Ես պատրաստ եմ անել ամեն ինչ, որպեսզի օգտակար լինեմ, ու կարողանամ օգնել գտնել հակամարտության լուծումը: Ամբողջովին վստահում եմ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին»,- ասաց Լայչակը:

OSCE Chairperson-in-Office expresses readiness to do everything to help finding a solution to NK conflict
OSCE Chairperson-in-Office, Minister of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic, Miroslav Lajčák, expresses readiness to do everything to help finding a solution for settling the Nagorno Karabakh conlfict.
STEPANAKERT,  MARCH 13, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “I am ready to do everything to be useful and be able to find a solution to the conflict. I fully trust the OSCE Minsk Group Co-Chairs”, he said during a press conference in Yerevan, asked whether he plans to visit Artsakh and get acquainted with the life of its people.