Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վրաստանի նախագահին ծննդյան օրվա առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նախագահ տիկին Սալոմե Զուրաբիշվիլիին՝ ծննդյան տոնի առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Ձեր պաշտոնական այցը Հայաստան և դրա շրջանակներում մեր հանդիպումները բավականին արդյունավետ էին և մեկ անգամ ևս հնարավորություն ընձեռեցին ընդգծել հայ և վրացի ժողովուրդների միջև առկա ավանդական բարեկամական հարաբերություններն ու անդրադառնալ մեր երկրների համագործակցության հեռանկարներին»,- նշել է նախագահ Սարգսյանը:
Նա համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի և Վրաստանի միջև փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված փոխգործակցությունը հետագայում ավելի կխորանա:
Արմեն Սարգսյանը Սալոմե Զուրաբիշվիլիին մաղթել է քաջառողջություն, բարեկեցություն և նորանոր հաջողություններ:

President of Armenia Armen Sarkissian on March 18 sent a congratulatory letter to President of Georgia Salome Zourabichvili on her birthday.
Armenian President congratulates Georgian counterpart on birthday
STEPANAKERT,  MARCH 18, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “Your official visit to Armenia and our meetings on its sidelines were quite productive and provided one more chance to highlight the traditional friendly ties between the Armenian and Georgian peoples and touch upon the cooperation prospects of our countries”, the President said in the letter.
Armen Sarkissian expressed confidence that the mutual partnership of Armenia and Georgia, which is based on mutual respect and trust, will further deepen in the future.