«Ճանաչիր քո հայրենիքը» ծրագրի շրջանակներում Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանի ուսանողներն այցելել են Մայր Հայաստան
«Արարիչ» բարեգործական հիմնադրամի աջակցությամբ «Ճանաչիր քո հայրենիքը» ծրագրի շրջանակներում այսօր Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանի 25 ուսանող եռօրյա այցով մեկնել է Մայր Հայաստան:
«Ճանաչիր քո հայրենիքը» ծրագրի  շրջանակներում  Մեսրոպ  Մաշտոց  համալսարանի   ուսանողներն  այցելել  են  Մայր  Հայաստան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հաղորդմամբ՝  ծրագրի  չորրորդ փուլի  մասնակիցների  հետ   հանդիպել   և   հաջողություն  են     մաղթել «Արարիչ» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների  խորհրդի   նախագահ  Կարեն  Սարգսյանը  և  Մեսրոպ  Մաշտոց համալսարանի  ռեկտոր  Դոնարա  Գաբրիելյանը:
Կ.  Սարգսյանն  ուսանողներին է  ներկայացրել    հիմնադրամի  առաքելությունը  և կարևորել «Ճանաչիր քո հայրենիքը» ծրագրի  նպատակը:
«Ծրագիրը  հնարավորություն  է  տալիս  երիտասարդությանը  լինել  մեր   երկրի տեսարժան վայրերում, ունենալ հետաքրքիր ու  բովանդակալից առօրյա, ինչպես նաև կազմակերպել հանդիպումներ տարբեր  ոլորտների  գործիչների  հետ»,-մասնավորապես  ասել է  Կ.  Սարգսյանը:
Նա  ավելացրել է, որ   ուսանողները   հնարավորություն  են   ունենալու   մասնակցել  հիմնադրամի     այլ  ծրագրերի  ևս:
Համալսարանի   ռեկտոր  Դոնարա   Գաբրիելյանը  ողջունել  է   «Արարիչ»   բարեգործական  հիմնադրամի  աջակցությամբ   իրականացվող  ծրագիրը  և   շնորհակալություն  հայտնել  Կ.  Սարգսյանին՝  բուհի  հետ  համագործակցելու  համար:
Դ. Գաբրիելյանը   վստահություն  է  հայտնել, որ  եռօրյա   ծրագիրը   մեծ  ազդեցություն է  ունենալու  ուսանողների  կյանքում:
Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանի  առաջին  կուրսի  ուսանողուհի   Մարիամ  Վարդանյանն  էլ  ուսանողության   անունից  իր   շնորհակալությունն  է  հայտնել  հիմնադրամի  կազմակերպիչներին՝ իրենց   նման  հնարավորություն  ընձեռելու  համար:

With support of "Ararich" charitable foundation Mesrop Mashtots University students left for Armenia on a cognitive visit
With the support of the "Ararich" charitable foundation, 25 students of Mesrop Mashtots University today left for the Republic of Armenia on a three-day visit as part of the "Know Your Homeland" program.
With support of
STEPANAKERT,  MARCH 21, ARTSAKHPRESS: As ArtsakhPress reports, the participants met with Karen Sargsyan, Chairman of the Board of Trustees of the "Ararich" charitable foundation and the rector of university of Mesrop Mashtots Donara Gabrielyan.
Welcoming the attendees, Karen Sargsyan noted that as a part of the "Know Your Homeland" program, students of various universities pay cognitive visit to Armenia.
Sargsyan said that the "Know Your Homeland" program is aimed at promoting patriotism and unity among the youth.
He also noted that the three-day visit program has a full agenda, which includes visits to historical-cultural sites, hiking, interesting entertainment, etc.
Rector of the University Donara Gabrielyan welcomed the program implemented with the support of the "Ararich" charitable foundation and thanked Karen Sargsyan for cooperating with the university.