Աշոտ Ղուլյանը ողջունել է Կանադայում «Արցախի ժողովրդի խորհրդարանական բարեկամներ» խմբի ստեղծումը
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մարտի 22-ին շնորհակալական նամակ է ուղարկել Կանադայի Համայնքների պալատի անդամ Ռեյչել Հարդերին, ում ղեկավարությամբ մարտի 19-ին Օտտավայում Արցախի ժողովրդի հետ խորհրդարանական բարեկամների խումբ է ձևավորվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ22 մարտիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, նամակում մասնավորապես ասված է. «Հարգելի տիկին Հարդեր, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի և իմ անունից երախտագիտություն եմ հայտնում Ձեզ և խմբի անդամներին՝ Արցախի ժողովրդի հետ բարեկամական հարաբերություններ զարգացնելու ցանկության ու վճռականության համար:
Այս նախաձեռնությունն ինստիտուցիոնալ նոր մակարդակ է մեր համագործակցության, որը սկսվել է երկու տարի առաջ՝ Ստեփանակերտ կատարած Ձեր այցով և մեր երկրի հետ ծանոթությամբ:
Համոզված եմ, որ այն արդյունավետ հարթակ կդառնան Արցախի և Կանադայի միջև փոխշահավետ կապերի ընդլայնման համար, մասնավորապես՝ մարդասիրական համագործակցության բնագավառում»։
Ազգային ժողովի նախագահը շնորհակալական նամակ է ուղարկել նաև Կանադայի Հայ դատի հանձնախմբի գործադիր տնօրեն Աևակ Բելյանին՝ բարեկամության խմբի ձևավորման գործին ցուցաբերած օժանդակության համար։

Ashot Ghoulyan welcomed creation of parliamentary friends group with Artsakh People
On 22 March Artsakh National Assembly Chairman Ashot Ghoulyan sent a letter of gratitude to member of the House of Commons of Canada, Mrs. Rachael Harder, for the formation of a parliamentary friends group with Artsakh people in Ottawa on March 19 led by her, Artsakh NA informed.
STEPANAKERT,  MARCH 22, ARTSAKHPRESS: “Dear Mrs. Harder,
On behalf of the Artsakh Parliament and myself, I express gratitude to you and the members of the group for the desire and determination to develop friendly relations with the people of Artsakh.
This initiative is a new institutional level of our cooperation which began two years ago by your visit to Stepanakert.
I am sure it will become an effective platform for expanding the mutually beneficial ties between Artsakh and Canada, in particular, in the sphere of humanitarian cooperation”.
Ashot Ghulyan also sent a gratitude letter to executive director of the Armenian National Committee of Canada Sevak Belyan for assisting the creation of the friendship group.