ԵԽԽՎ նախագահը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Լիլիան Մորի Պասկեն մարտի 26-28-ը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ22 մարտիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է ԵԽԽՎ պաշտոնական կայքը:
Այցի շրջանակներում ԵԽԽՎ նախագահը հանդիպում կունենա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանի հետ:
Հանդիպումներ են նախատեսված նաև խորհրդարանի քաղաքական խմբակցությունների ղեկավարների և խորհրդարանական տարբեր հանձնաժողովների նախագահների, ինչպես նաև ԵԽԽՎ-ում Հայաստանից պատվիրակության անդամների հետ:
Լիլիան Մորի Պասկեն կմասնակցի նաև գենդերային հարցերի վերաբերյալ կլոր սեղանին, որին մասնակցություն են ունենալու ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներ:

PACE president to meet with Armenia leadership
Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) President Liliane Maury Pasquier will make an official visit to Armenia from 26 to 28 March 2019, PACE said in a press release.
STEPANAKERT,  MARCH 22, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: During this visit, she is due to meet President Armen Sarkissian, Prime Minister Nikol Pashinyan, Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan, Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan and the Minister of Labour and Social Affairs Zaruhi Batoyan.
Meetings are also scheduled with leaders of political groups and Chairpersons of various parliamentary committees, as well as the Armenian delegation to PACE.
Maury Pasquier will also participate in a round table on gender issues with the Human Rights Defender and civil society representatives.