Իշխանաձորում մեկնարկել է ծխախոտագործության համալիր ծրագիրը. համայնքի ղեկավար
«Վարդանյան ընտանիք» բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձոր համայնքում մեկնարկել է ծխախոտագործության համալիր ծրագիրը:
Իշխանաձորում  մեկնարկել  է  ծխախոտագործության համալիր ծրագիրը. համայնքի  ղեկավար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ զրույցում  ասել է  Իշխանաձորի    համայնքի  ղեկավար  Արսեն  Թեյլունցը՝  նշելով, որ  ներկայումս  1  հա-ի  վրա  կառուցվում  է  ծխախոտի   չորանոցը:
Նրա  խոսքով՝    ընթացիկ  տարում  նախատեսված  է  մշակել  շուրջ   35  հա    ծխախոտի  ցանքատարածություն: Համայնքի    հողը պարարտ  է, առկա է ոռոգման ջուրը,  և տարածքը բավարարում է ծխախոտագործության պայմաններին:
«Մեր  ենթաշրջանի համար  այս տարի կապահովենք   շուրջ 100  նոր աշխատատեղ, իսկ առաջիկա տարիներին, կարծում  ենք, որ   այն   կավելանա»,- ասել է   համայնքի  ղեկավարը:

Complex Program of Tobacco Production has begun in Ishkhanadzor
At the initiative of the "Vardanyan Family" Charitable Foundation a complex program of tobacco production has begun in Ishkhanadzor community of Kashatagh region.
STEPANAKERT, APRIL 1, ARTSAKHPRESS: Head of Ishkhanadzor Community Arsen Teylunts told "Artsakhpress, noting that it is envisaged to cultivate around 35 hectares of tobacco. The land of the community is fertile; the community has all conditions for tobacco production.
“We will provide about 100 jobs this year for our community, and in the coming years, we believe this number will increase", said the head of the community.