Արցախցի մարզիկները միջազգային մրցույթում արժանացել են մեդալների
Ապրիլի 13-14-ը Վանաձոր քաղաքում կայացել է ձյուդոյի միջազգային մրցաշար, որտեղ արցախցի մարզիկներն արժանացել են մեդալների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի հետ  զրույցում  ասել  է   Արցախի ձյուդոյի ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Իվան Ազիզբեկյանը:
Նա հայտնել  է, որ   մրցաշարը նվիրված էր Արցախյան պատերազմի հերոսների հիշատակին:
Ազիզբեկյանի  խոսքով՝ առաջնությանը  մասնակցել են մարզիկներ Արցախից , Հայաստանից,  Վրաստանից և Ռուսաստանից:
Խոսելով  մրցաշարի   արդյունքների  մասին՝  Ի. Ազիզբեկյանն  ասել է. «Արցախցի  10 մարզիկներից  6-ը գրավել են մրցանակային տեղեր: 24կգ  քաշային կարգում հաղթող է ճանաչվել Արման Պարսիյանցը՝  արժանանալով  ոսկե  մեդալի  և  պատվոգրի: Տարբեր քաշային կարգերում 4 մարզիկներ գրավել են 2-րդ, և մեկ  մարզիկ՝  3-րդ մրցանակային տեղեր, ովքեր  էլ  ստացել  են  համապատասխանաբար  արծաթե և բրոնզե  մեդալներ: Նշեմ, որ  արդյունքները գոհացուցիչ են և հուսով ենք, որ սպասվող առաջնություններում ևս նրանք կներկայանան պատշաճ մակարդակով»:

An international judo tournament was held in Vanadzor, Armenian Republic on April 13-14.
STEPANAKERT, APRIL 16, ARTSAKHPRESS: 10 Artsakh athletes took part in the tournament and  were awarded with medals.
Head coach of Artsakh Judo Federation Ivan Azizbekyan told "Artsakhpress", noting that the tournament was dedicated to the memory of those who fell victim during Artsakh Liberation War.
Athletes from Artsakh, Armenia, Georgia and Russia participated in the tournament.
As I. Azizbekyan noted, 6 athletes won prizes. Arman Parsiyants (24kg) was awarded with gold medal and diploma. In different weight categories 4 athletes took the second place and one athlete-the 3rd place and were awarded with silver and bronze medals. The head coach noted that the results are satisfactory and they hope to have good results at the upcoming tournaments.