Բակո Սահակյանը հանդիպել է Սամբոյի Եվրոպայի պատանիների եւ երիտասարդների առաջնության արցախցի չեմպիոնների եւ մրցանակակիրների հետ
Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 25-ին հանդիպում է ունեցել Սամբոյի Եվրոպայի պատանիների եւ երիտասարդների առաջնության արցախցի չեմպիոնների եւ մրցանակակիրների հետ:
Բակո Սահակյանը հանդիպել է  Սամբոյի Եվրոպայի պատանիների եւ երիտասարդների առաջնության արցախցի չեմպիոնների եւ մրցանակակիրների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ինչպեստեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է ներկաներին եւ ընդգծել, որ Արցախի մարզիկների ու մարզիչների գրանցած հաջողությունները նշանակալի իրադարձություն են մեր հանրապետության սպորտային կյանքում:
«Ուզում եմ գոհունակությամբ նշել, որ Արցախն արդեն իսկ դարձել է սպորտային երկիր եւ արժանի ձեւով է ներկայանում միջազգային հարթակներում ամենատարբեր մարզաձեւերում: Սա միաժամանակ եւ՛ ոգեւորիչ է, եւ՛ պարտավորեցնող: Ոգեւորիչ, որովհետեւ յուրաքանչյուր հաղթանակ հզոր լիցք է հաղորդում մարզիկներին, մարզիչներին, հասարակությանը: Պարտավորեցնող, որովհետեւ յուրաքանչյուր հաղթանակից հետո անհրաժեշտ է ոչ միայն նվաճած բարձունքները պահպանել, այլ նաեւ դրանք զարգացնել ու ավելացնել»,- ընդգծել է իր ելույթում Բակո Սահակյանը:
Երկրի ղեկավարը շեշտել է, որ պետությունը կշարունակի հատուկ ուշադրության կենտրոնում պահել մեր երկրում սպորտի եւ ֆիզիկական կուլտուրայի զարգացման հարցերը:

Bako Sahakyan met with Artsakh champions and prizewinners of the European Sambo Championship among Youth and Juniors
On 25 April President Bako Sahakyan met with Artsakh champions and prizewinners of the European Sambo Championship among Youth and Juniors, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, APRIL 26,  ARTSAKHPRESS: The President congratulated the attendees and highlighted that success of Artsakh athletes and coaches was a significant event in our republic's sports life.
"I would like to note with satisfaction that Artsakh has already become a sporting country and ensured a worthy appearance in the international arena in various sports. It is both inspiring and binding. It is inspiring, because every victory gives a powerful impetus to the athletes, coaches and the public. It is also binding as after each victory it is necessary not only maintain the achieved heights, but also develop and multiply them", underlined Bako Sahakyan in his speech.
The Head of the State stressed that the state would further on keep in the spotlight the issues of developing sports and physical culture in our country.