Աստղաշեն և Շոշ համայնքներում շահագործման կհանձնվեն նորակառույց մանկապարտեզներ
Սեպտեմբերին Ասկերանի շրջանի Աստղաշեն և Շոշ համայնքներում շահագործման կհանձնվեն նորակառույց մանկապարտեզները:
Աստղաշեն  և  Շոշ  համայնքներում   շահագործման  կհանձնվեն   նորակառույց   մանկապարտեզներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում ասել է  Ասկերանի շրջվարչակազմի աշխատակազմի կրթության բաժնի վարիչ Կառլեն  Մայիլյանը՝  նշելով,  որ շրջանի  19 համայնքներում  արդեն  կան    մանկապարտեզներ, որտեղ  հաճախում  է  425  երեխա:
ԱՀ  քաղաքաշինության  նախարարության  տեխհսկիչ  Ազատ  Համբարձումյանը  մեզ  հետ  զրույցում   ասել է, որ    ԱՀ  պետական  բյուջեով  իրականացվող  Աստղաշենի  մանկապարտեզի   շինաշխատանքները  մեկնարկել  են   2018  թվականին:  Այն  մեկ հարկանի  շինություն  է՝  նախատեսված  30  երեխաների  համար: Աշխատանքների  մեծ  մասն  ավարտված  է, ներկայումս  իրականացվում  է   ներքին  հարդարման  աշխատանքներ, որն  ավարտելուց  հետո  կբարեկարգվի  նաև   մանկապարտեզի տարածքը:
Տեղեկանալով   Շոշ համայնքի մանկապարտեզի  շինաշխատանքներից՝   համայնքի  ղեկավար Էրիկ Աբրահամյանն էլ  ասել է, որ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի և ԱՀ պետական բյուջեի համաֆինանսավորմամբ   իրականացվող   շինաշխատանքներն սկսվել է 2018 թվականից: Մանկապարտեզի շենքը մեկ հարկանի է՝ նախատեսված 50 երեխայի համար:  Այժմ   իրականացվում է արտաքին հարդարման և տարածքի բարեկարգման աշխատանքներ:

New kindergartens to be put into operation in Asthtashen and Shosh communities
In September of the current year, new kindergartens will be put into operation in Astghashen and Shosh communities of Askeran region.
STEPANAKERT, APRIL 26,  ARTSAKHPRESS: Head of Education Department of Askeran Regional Staff Karlen Mayilyan told "Artsakhpress", noting  that 19 communities of Askeran region have kindergartens. 425 children attend the kindergartens.
Azat Hambardzumyan, representative of the Ministry of Urban Planning of Artsakh Republic  noted that the construction works of the Astghashen kindergarten  have begun in 2018. The works are  carried out by means of Artsakh state budget. It is a one-storey building designed for 30 children. Most of the works have been completed. At present interior finishing works are being implemented.
Head of Shosh community Erik Abrahamyan said that the project of building kindergarten in Shosh is co-financed by the Hayastan All-Armenian Fund and  Artsakh state budget. The works have started in 2018. The kindergarten building is one-storey. It is designed for 50 children.  Currently,  exterior finishing works are underway.