Արցախցի մարզիկներն ուշուի միջազգային մրցաշարում արժանացել են մեդալների
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության և Հայաստանի ավանդական ուշուի ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ Երևանում ապրիլի 20-25-ը կայացած ուշուի միջազգային մրցաշարում արցախցի մարզիկներն արժանացել են մեդալների:
Արցախցի մարզիկներն ուշուի  միջազգային մրցաշարում արժանացել են մեդալների
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյն ավանդական դարձած ամենամյա մրցաշար է և նվիրված էր Հայոց ցեղասպանության 104-րդ տարելիցին:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ ուշուի ֆեդերացիայի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Գրիգորյանն ասել է, որ մրցաշարին մասնակցել է մոտ 400 մարզիկ՝ Հայաստանից, Արցախից, Հնդկաստանից, Ղազախստանից, Պարսկաստանից:
«Արցախից  մասնակցել են  5 մարզիչ և 32 մարզիկ: Նրանք  սանդա ուշու մարզաձևից նվաճել են 10 ոսկե , 6 արծաթե և 4 բրոնզե մեդալներ, իսկ  թաոլու մարզաձևից՝ 4 ոսկե և 1 արծաթե: Մարզիկներից լավագույնները կընդգրկվեն Հայաստանի հավաքական թիմում, որն էլ կմասնակցի օգոստոսին Բաթումիում կայանալիք ուշուի միջազգային մրցաշարին»,-մասնավորապես նշել է Դ. Գրիգորյանը:

Artsakh Athletes won medals in the Wushu International Championship
At the initiative of the Ministry of Sport and Youth Affairs of the Republic of Armenia and Traditional Wushu Federation of Armenia, Wushu International Tournament was held in Yerevan on April 20-25.
STEPANAKERT, APRIL 26,  ARTSAKHPRESS: Artsakh athletes participated in the tournament and returned with medals.
It is a traditional annual tournament and was dedicated to the 104th anniversary of the Armenian Genocide.
In an interview with Artsakhpress, head coach of the Wushu Federation of Artsakh David Grigoryan said that about 400 athletes from Armenia, Artsakh, India, Kazakhstan and Iran participated in the tournament.
"5 trainers and 32 athletes from Artsakh participated in the tournament. They have won 10 gold, 6 silver and 4 bronze medals in Wushu Sanda, and 4 gold and 1 silver medals in Taolu discipline. The best athletes will be included in the Armenian team, which will participate in the International Wushu Tournament to be held in Batumi in August," said Grigoryan.