Նախագահ Սահակյանը հանդիպել է կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 3-ին հանդիպում է ունեցել կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են մեր հանրապետության մշակույթի ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր: Բակո Սահակյանը 80-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ անվանի կոմպոզիտորին է հանձնել «Երախտագիտություն» մեդալ՝ կարեւորելով նրա ավանդն Արցախում մշակույթի զարգացման գործում: Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի եւ զբոսաշրջության նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, Երեւանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Վիրաբյանը:

President of Artsakh Bako Sahakyan had a meeting with composer Tigran Mansurian, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
Composer Tigran Mansurian awarded by Artsakh president
STEPANAKERT, MAY 3,  ARTSAKHPRESS: A range of issues related to culture in the republic were discussed at the meeting.
In connection with Tigran Mansurian’s 80th birthday anniversary Bako Sahakyan handed in the “Gratitude” medal to the prominent composer acknowledging his contribution to the development of culture in Artsakh.
Artsakh Republic minister of culture, youth affairs and tourism Lernik Hovhannisyan, mayor of Stepanakert Souren Grigoryan, deputy mayor of Yerevan Tigran Virabyan were present.