Բակո Սահակյանը և Նիկոլ Փաշինյանը քննարկել են երկու պետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր
Մայիսի 9-ին տեղի է ունեցել Նախագահ Բակո Սահակյանի եւ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը, ով Արցախում է գտնվում Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի ու Շուշիի ազատագրման 27-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումների շրջանակներում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել է հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:

Bako Sahakyan and Nikol Pashinyan discussed issues related to the cooperation of the two Armenian states
On 9 May President Bako Sahakyan met with Prime-Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan, who arrived in Artsakh within the frameworks of celebrations to mark the Victory Holiday, the 27th anniversary of the Artsakh Republic Defense Army and the Liberation of Shoushi.
STEPANAKERT, MAY 9,  ARTSAKHPRESS: A wide spectrum of issues related to the cooperation of the two Armenian states was on the discussion agenda, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.