Ադրբեջանում մեկնարկել են լայնամասշտաբ զորավարժություններ
Մայիսի 20-ին Ադրբեջանում մեկնարկել են լայնամասշտաբ օպերատիվ-տակտիկական զորավարժություններ, որոնց կմասնակցեն զորքերի, զորամիավորումների և ազգային բանակի միավորումների տարբեր տեսակներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԻնչպես հաղորդում է tert.am-ը, զորավարժություններն անցկացվում են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի ղեկավարության ներքո:
Զորավարժությունների հիմնական թեման է գիշերային ժամերին հակառակորդի հարձակման հակադարձումը՝ տարբեր ուղղություններով հակահարվածներ հասցնելով, գրոհի անցնելով:
Աղբյուրը մանրամասնում է, որ զորավարժություններին կմասնակցի մինչև 10 000 զինծառայող, 150 միավոր տանկ և այլ զրահատեխնիկա, տարբեր տրամաչափի մինչև 200 հրթիռահրետանային համակարգ, համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգ և ականանետ, մինչև 35 ինքնաթիռ և ուղղաթիռ:

Large-scale military exercises have got underway in Azerbaijan to bring together troops, military contingents and units of the national army.
Azerbaijan hosts large-scale military drills
STEPANAKERT, MAY 20,  ARTSAKHPRESS: Held under the leadership of Minister of Defense Zakir Hasanov, the drills, aiming to train the military for counter-strikes in different directions, are expected to attract an estimated 10,000 servicemen, 150 units of tanks and other military equipment, up to 200 anti-rocket vehicles, multiple-rocket launchers and mine launchers, and up to 35 warplanes and helicopters, Tert.am reports, referring to Minval.az.