Բելգիայի մայրաքաղաք Բրյուսելում հունիս ամսին կանցկացվի Հայաստան – Եվրոպական միություն համագործակցության երկրորդ նիստը:
Զոհրաբ Մնացականյանը և Ֆեդերիկա Մոգերինին կվարեն հունիսին Բրյուսելում կայանալիք ՀՀ-ԵՄ գործընկերության երկրորդ նիստը
Երևանում մեկնարկել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի և Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի առանձնազրույցը:
Հայաստանը չի համարում, որ Արցախի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիայի...
Տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Հայաստան է ժամանել...
Հունվարի 26-ին տեղի է ունեցել ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը:
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գրառում է արել Ֆեյսբուքի իր էջում.
Վարանդայի(Ֆիզուլի) շրջանում ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին է փոխանցել եւս 31 զոհված զինծառայողի աճյուն, առանց նշելու գտնվելու վայրի մասին որևէ տեղեկություն:

FM Mnatsakanyan, Federica Mogherini to chair 2nd session of Armenia-EU Partnership in Brussels in June
The second session of the Armenia-European Union Partnership will be held in Brussels in June, Armenian foreign ministry spokeswoman Anna Naghdalyan told reporters during today’s press briefing.
STEPANAKERT, MAY 21,  ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “The date is not clarified yet, but the second session of the Armenia-EU Partnership will take place in Brussels in June which will be chaired by Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan and EU’s High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Federica Mogherini”, the MFA spokeswoman said.