Պեսկովը հաստատել է Հայաստանի վարչապետի մասնակցությունը ՊՄՏՀ-ին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ակնկալվում է, որ կմասնակցի Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Չորեքշաբթի  լրագրողներին  այս մասին  հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի  քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Մենք սպասում ենք ՀՀ վարչապետին», - ասել է նա՝ պատասխանելով հարցին, թե օտարերկրյա առաջնորդներից, բացի Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինից, ով է մասնակցելու  ՊՄՏՀ-ին:
«Մնացածին (առաջնորդներին) ես հիմա չեմ նշի, քանի որ դեռ վերջնական չի հաստատվել նրանց մասնակցությունը»,- news.am-ի փոխանցմամբ՝ հավելել է Պեսկովը:
ՊՄՏՀ-ն կանցկացվի հունիսի 6-ից 8-ը: Համաժողովի միջոցառումները միավորված են  «Ձեւավորելով կայուն զարգացման օրակարգը» կարգախոսով:

Песков подтвердил участие премьера Армении в ПМЭФ
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, как ожидается, примет участие в Петербургском международном экономическом форуме.
СТЕПАНАКЕРТ,  29 мая,  АРЦАХПРЕСС: Об этом сообщил журналистам в среду пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает ТАСС
«Мы ждем премьер-министра Армении», - сказал он, отвечая на вопрос о том, кто еще из иностранных лидеров кроме председателя КНР Си Цзиньпина примет участие в ПМЭФ.
«Остальных [лидеров] я сейчас не буду анонсировать, потому что еще нет окончательных подтверждений»,- добавил Песков.
ПМЭФ пройдет с 6 по 8 июня. Мероприятия форума объединены девизом «Формируя повестку устойчивого развития».