Արցախի թիմը մեկնարկային հանդիպումն ավարտում է հաղթանակով
Քիչ առաջ Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում ավարտվել է Արցախ-Սապմի ֆուտբոլային խաղը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` խաղն ավարտվել է 3-2 հաշվով` հօգուտ Արցախի:
Մեզ հետ զրույցում Արցախի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սլավա Գաբրիելյանն ասել է, որ շատ գոհ է խաղի արդյունքից:
«Թիմի խաղը հուսալի պաշտպանում էին ու գրոհներն էլ կազմակերպում էին շատ հետաքրքիր: Խաղի ընթացքում լարվածություն ստեղծեց պատահական գոլը, սակայն դա չխանգարեց, որպեսզի մեր թիմը հաղթի:
Շնորհակալություն տղաներին, որ մինչև վերջ դիմացան: Մենք վաստակել ենք առաջին կարևոր 3 միավորը: Մեր տղաներին միշտ ասում ենք, որ մեզ համար եզրափակիչ է առաջին և վերջին խաղը: Քայլ առ քայլ փորձելու ենք մոտենալ հաղթանակին»,- նշել է Ս. Գաբրիելյանը:
Իր խոսքում Արցախի հավաքականի 20 համարի ֆուտբոլիստ, առաջին գոլի հեղինակ Նորիկ Մկրտչյանն ասել է, որ շատ անսպասելի էր և միաժամանակ ոգևորիչ առաջին գոլը խաղի մեկնարկի հենց առաջին րոպեներին:
«Դժվար խաղ ստացվեց, սակայն մենք շարունակում ենք առաջ գնալ մինչև հաղթանակ: Հուսով եմ` ֆինալում կհայտնվեն ուժեղագույն թիմերը, և հանդիսատեսը հնարավորություն կունենա վայելելու իրական ֆուտբոլային տոնը: Շնորհավորում և հաջողություն եմ մաղթում բոլոր թիմերին»,- ավելացրել է Ն. Մկրտչյանը:
Արցախ-Սապմի ֆուտբոլային խաղին ներկա էին ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, հյուրեր և այլք:

Стартовый матч для команды Арцаха завершился победой
2 июня на Степанакертском республиканском стадионе им. Степана Шаумяна прошел футбольный матч Арцах-Сапми.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 июня, АРЦАХПРЕСС - По словам корреспондента "Арцахпресс", матч завершился со счетом 3:2 в пользу Арцаха.
Главный тренер сборной Арцаха Слава Габриелян в разговоре с нами сказал, что очень доволен результатом игры.
«Во время игры напряженность создал случайный гол, но это не помешало нашей команде победить.
Спасибо, ребятам, что они продержались до конца. Мы заработали первые главные 3 очка. Мы всегда говорим нашим ребятам, что для нас решающими являются первая и последняя игры. Шаг за шагом мы постараемся приблизиться к победе», - сказал С. Габриелян.
Футболист сборной Арцаха под номером 20, автор первого гола, Норик Мкртчян сказал, что это был очень неожиданный и в то же время вдохновляющий первый гол в самые первые минуты игры.
«Это была сложная игра, но мы продолжаем идти к победе. Я надеюсь, что в финале окажутся сильнейшие команды, и зрители получат возможность насладиться настоящим праздником футбола. Я поздравляю все команды и желаю им удачи», - добавил Н. Мкртчян.
На футбольном матче Арцах-Сапми присутствовали председатель Национального Собрания Республики Арцах Ашот Гулян, государственный министр Григорий Мартиросян, гости и другие.