CONIFA-ի Եվրոպայի առաջնությունը մեծ հնարավորություն է Արցախն աշխարհին ճանաչելի դարձնելու համար. Դենիս Ջորկաեֆ
Ֆրանսահայ անվանի ֆուտբոլիստ Յուրի Ջորկաեֆի եղբայրը` Դենիս Ջորկաեֆը, Արցախում է դիտելու CONIFA Sportsbet.io European Football Cup 2019-ը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Դենիս Ջորկաեֆն ասել է, որ առաջին հերթին իրեն Արցախ է բերել առաջնությունը, սակայն այս ամենից զատ, կան մի շարք ծրագրեր, որոնք կքննարկվեն ԱՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
«Հունիսի մեկին ներկա եմ գտնվել CONIFA Sportsbet.io European Football Cup 2019-ի բացման արարողությանը և պետք է ասեմ, որ շատ տպավորված եմ: Կարծում եմ` սա մեծ հնարավորություն է, որպեսզի Արցախը ճանաչելի դառնա աշխարհին: Շատ կցանկանայի, որ Արցախի թիմը հաղթի: Ֆուտբոլային խաղերում ամենից կարևորը հաղթանակն է, և սա պետք է մաղթենք մեր մասնակից թիմերին: Նույնիսկ եթե խաղում են հաճույք ստանալու և ուրախանալու համար, միևնույն է հաղթանակը առաջնահերթ է բոլոր մասնակից թիմերի համար»,- նշել է Դ. Ջորկաեֆը:

Dennis Djorkaef, brother of French Armenian famous footballer Youri Djorkaeff , is in Artsakh to watch CONIFA Sportsbet.io European Football Cup 2019.
CONIFA European Football Cup is a great opportunity to make Artsakh more recognizable. Dennis Djorkaef
STEPANAKERT, JUNE 3,  ARTSAKHPRESS: In an interview with "Artsakhpress" Dennis Djorkaef said that he is in Artsakh for enjoying the championship, but besides there are a number of programs to be discussed with the President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan.
"On June 1, I was present at the opening ceremony of the CONIFA Sportsbet.io European Football Cup 2019 and I must say that I am very impressed. I think this is a great opportunity for Artsakh to become recognizable to the world.
I would like the Artsakh team to win. The most important thing in football games is victory. The victory is the priority for all participating teams,” said Jorkaeff.