CONIFA-ի Եվրոպայի առաջնությունը մեծ հնարավորություն է Արցախն աշխարհին ճանաչելի դարձնելու համար. Դենիս Ջորկաեֆ
Ֆրանսահայ անվանի ֆուտբոլիստ Յուրի Ջորկաեֆի եղբայրը` Դենիս Ջորկաեֆը, Արցախում է դիտելու CONIFA Sportsbet.io European Football Cup 2019-ը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Դենիս Ջորկաեֆն ասել է, որ առաջին հերթին իրեն Արցախ է բերել առաջնությունը, սակայն այս ամենից զատ, կան մի շարք ծրագրեր, որոնք կքննարկվեն ԱՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
«Հունիսի մեկին ներկա եմ գտնվել CONIFA Sportsbet.io European Football Cup 2019-ի բացման արարողությանը և պետք է ասեմ, որ շատ տպավորված եմ: Կարծում եմ` սա մեծ հնարավորություն է, որպեսզի Արցախը ճանաչելի դառնա աշխարհին: Շատ կցանկանայի, որ Արցախի թիմը հաղթի: Ֆուտբոլային խաղերում ամենից կարևորը հաղթանակն է, և սա պետք է մաղթենք մեր մասնակից թիմերին: Նույնիսկ եթե խաղում են հաճույք ստանալու և ուրախանալու համար, միևնույն է հաղթանակը առաջնահերթ է բոլոր մասնակից թիմերի համար»,- նշել է Դ. Ջորկաեֆը:

Чемпионат Европы CONIFA - это прекрасная возможность сделать Арцах более узнаваемым. Денис Джоркаефф
Денис Джоркаефф, брат известного французского футболиста армянского происхождения Юрия Джоркаеффа, находится в Арцахе на CONIFA Sportsbet.io European Football Cup 2019.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 июня, АРЦАХПРЕСС - В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» Денис Джоркаефф сказал, что в первую очередь он приехал сюда ради чемпионата, но кроме того, есть ряд программ, которые предстоит обсудить с президентом Республики Арцах Бако Саакяном.
«1 июня я присутствовал на церемонии открытия CONIFA Sportsbet.io European Football Cup 2019, и должен сказать, что я очень впечатлен. Я думаю, что это прекрасная возможность сделать Арцах более узнаваемым в мире. Я бы очень хотел, чтобы сборная Арцаха победила. Самое главное в футбольных играх - это победа, и именно этого мы хотим от нашей команды. Даже если они играют ради удовольствия, несмотря на это, победа является приоритетом для всех участвующих команд», - сказал Д. Джоркаефф.