Մենք աջակցում են Արցախում խաղողագործության զարգացմանը. Խորխե Դել Ագիլա Էռնեկյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հանդիպումից  հետո   այս  մասին «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել  է  Էռնեկյան խմբի Հայաստանի մասնաճյուղի  տնօրեն Խորխե  Դել Ագիլա Էռնեկյանը:
Նա  ասել  է, որ Արցախի  հետ  իրենց    համագործակցությունը  սկսվել  է  դեռևս  1995 թվականին, երբ  մեկնարկել է  Գորիս-Ստեփանակերտ  ավտոմայրուղու կառուցման աշխատանքները:
Խոսելով  համագործակցության շրջանակներում  իրականացվող  աշխատանքների  մասին՝  մեր  զրուցակիցն ավելացրել է, որ   իրենք  աջակցում   են  Արցախում  խաղողագործության  զարգացմանը, ինչպես  նաև ստացած   բերքի  իրացմանը, կատարում  նաև  ոռոգման   համակարգերի  վերականգնման   աշխատանքներ:
Նա  նաև նշել է, որ   հանդիպմանը  Նախագահին  է  ներկայացվել   «Կոնվերս  Բանկ»  ՓԲ  ընկերության   կողմից գործարկվող ձեռներեց  կանանց  աջակցության  ծրագիրը, որի շրջանակներում  իրենք պատրաստակամ են  աջակցելու  Արցախի գործարար   կանանց:

We support the development of viticulture in Artsakh. Jorge Del Aguila Eurnekian
During the meeting with Artsakh Republic President, we discussed a number of programs contributing to Artsakh's economy.
STEPANAKERT, JUNE 4,  ARTSAKHPRESS: Director of the Armenian branch of the Eurnekian Group Jorge Del Aguila Eurnekian told Artsakhpress.
He said that their cooperation with Artsakh started in 1995 when Goris-Stepanakert highway construction started.
Speaking about the activities carried out within the framework of cooperation, our interlocutor noted that they support the development of viticulture in Artsakh, as well as the realization of the harvest, and also  carry out restoration works of irrigation systems.
He also noted that during the meeting, the program of supporting women entrepreneurs  was presented to Artsakh Republic President. The program is being implemented by "Converse Bank" CJSC;   as a part of the program they are ready to support Artsakh businesswomen.