Սիրիա է մեկնել հայ մասնագետների հերթական խումբը
Սիրիայի ժողովրդին մարդասիրական մասնագիտական օժանդակություն ցուցաբերելու նպատակով՝ հումանիտար ականազերծողներից, բժիշկներից և նրանց անմիջական անվտանգությունն ապահովող հայ մասնագետներից բաղկացած հերթական խումբը հունիսի 4-ին ժամանել է Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն (ք. Հալեպ), տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Հայ մասնագետները, բացառապես ռազմական գործողություններից զերծ բնակավայրերում, ծավալելու են հումանիտար ականազերծման, բնակչության հակաականային իրազեկման, բժշկական ծառայությունների մատուցման մարդասիրական գործունեություն:
Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն հայ մասնագետների տեղափոխման, ինչպես նաև ապահովման խնդիրներն իրականացվել են ռուսաստանյան կողմի աջակցությամբ:

Another group of Armenian specialists departs for Syria
Another group from Armenia consisting of humanitarian de-miners, doctors and specialists ensuring their security has arrived in Aleppo, Syria on June 4 aimed at providing humanitarian aid to the Syrian people, the defense ministry of Armenia reported.
STEPANAKERT, JUNE 5,  ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The Armenian specialists will carry out humanitarian demining works, will provide medical service to the people in settlements that are free of military operations.
The transportation and provision issues of the Armenian specialists have been carried out by the assistance of the Russian side.