Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Արցախի հարցի բանակցային գործընթացի վերաբերյալ շահարկումներին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ Արցախի հարցի բանակցային գործընթացի վերաբերյալ շահարկումներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԱնդրադառնալով իր կողմից բազմիցս դավադիրների մասին արված հայտարարություններին, Փաշինյանը նշեց, որ այդ խնդիրն առաջացել է Հայաստանի և Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունների հետ հանդիպումներից հետո։
«Ես Լեռնային Ղարաբաղի ռազմաքաղաքական ղեկավարության և ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարության հետ մի քանի անգամ հանդիպումներ եմ ունեցել, և ներկայացրել եմ Արցախի հարցի լուծման վերաբերյալ իմ տեսլականը, և հետաքրքրվել եմ՝ իմ առաջադրած տեսլականի հետ կապված համաձայն են, թե ոչ։ Պարզվել է, որ դրա հետ բոլորը համաձայն են։ Եվ, երբ դրանից հետո այդ սեղանի շուրջ ներկա մարդիկ հրահրում են ասելով, որ այս կառավարությունը հողեր է ծախում, իմ մոտ հարց է առաջանում՝ ես այս մարդու հետ գաղտնիության պայմաններում նստել, խոսել եմ, թե ինչ պայմաններում պետք է գնանք առաջ, եթե այս մարդը դուրս է գալիս, իր օգնականին ասում է՝ «Ֆեյսբուք»-ում գրի, որ Փաշինյանը հողերը ծախում է, ինչի՞ համար է դա անում։ Ես եմ Լեռնային Ղարաբաղի հարցի բանակցային գործընթացի վերաբերյալ փաստաթղթերը փոխանցել Արցախի իշխանություններին։ Նրանք դրանից առաջ տեղյակ չեն եղել, թե ինչ է բանակցվել ինձնից առաջ»,- ասաց վարչապետը։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan commented on the speculations over the negotiation process of the Nagorno Karabakh conflict.
Armenian PM comments on speculations over NK conflict negotiation process
STEPANAKERT, JUNE 5,  ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Referring to his numerous statements on conspiracies, the PM told reporters in the Parliament that this issue emerged after the meetings with the military-political leadership of Armenia and Artsakh.
“I had several meetings with the military-political leaderships of Nagorno Karabakh and Armenia and presented my view on the settlement of the Artsakh conflict and was interested in whether they agree with or oppose the vision proposed by me. It turned out that all agreed with that. And when after that the people who attended that meeting provoke stating that this government is selling lands, a question arises – I sit and talked to this person in confidentiality conditions in what terms we should move forward, if this person comes out, tells his assistant to write on Facebook that Pashinyan is selling lands, so why does he do this? I have conveyed the documents on the negotiation process for the NK conflict to the Artsakh authorities. Before that they were unaware what has been negotiated before me”, Pashinyan said.