Նիկոլ Փաշինյանը ժամանեց Սանկտ Պետերբուրգ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանեց Ռուսաստանի Դաշնության Սանկտ Պետերբուրգ քաղաք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Փաշինյանը ՌԴ-ում կմասնակցի Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին և հանդես կգա ելույթով:
Այցի շրջանակներում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Նախատեսվում են վարչապետի այլ հանդիպումներ երկրների առաջնորդների, կառավարությունների ներկայացուցիչների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ: Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, հանդես կգա մամուլի ասուլիսով:
Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակության կազմում են նաև ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական Արսեն Գասպարյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:

Armenian PM arrives in St. Petersburg on working visit
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan arrived in the Russian city of St. Petersburg on a working visit on June 6.
STEPANAKERT, JUNE 6,  ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The Armenian PM will take part in the St. Petersburg International Economic Forum during which he will deliver remarks.
During the visit Pashinyan will meet with Russian President Vladimir Putin. Pashinyan is also scheduled to meet with leaders of other states, representatives of governments and heads of international organizations.
PM Pashinyan will also meet with the Armenian community representatives of St. Petersburg, as well as will hold a press conference.