Մեկնարկել է Նիկոլ Փաշինյանի և Իսրայելի էկոնոմիկայի նախարարության նորարարության կենտրոնի տնօրենի հանդիպումը
Սանկտ Պետերբուրգում մեկնարկեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Իսրայելի էկոնոմիկայի նախարարության նորարարության կենտրոնի տնօրեն Ահարոն Ահարոնի հանդիպումը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արմենպրես»-ի թղթակցի փոխանցմամբ` հանդիպումը տեղի է ունենում Սանկտ Պետերբուրգի Միջազգային տնտեսական համաժողովի շրջանակներում։ Երկկողմ հանդիպման՝ լրատվամիջոցների համար բաց հատվածում կողմերը ողջունեցին միմյանց, անդրադարձան Հայաստանի և Իսրայելի հարաբերություններին։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 6-7-ը Սանկտ Պետերբուրգում է գտնվում աշխատանքային այցով, որտեղ մասնակցելու է Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին և հանդես է գալու ելույթով: Այցի շրջանակներում վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ռուսաստանի հայ համայնքի հետ։ Հանդիպումներ են նախատեսված նաև տարբեր երկրների ղեկավարների, կառավարությունների ներկայացուցիչների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ: Նիկոլ Փաշինյանը այցի վերջում հանդես կգա մամուլի ասուլիսով: Հայաստանի Հանրապետության պատվիրակության կազմում են նաև ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական Արսեն Գասպարյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:

Началась встреча Никола Пашиняна и директора инновационного центра Министерства экономики Израиля
В Санкт-Петербурге началась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна с директором инновационного центра Министерства экономики Израиля Ааароном Ааароном.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 июня, АРЦАХПРЕСС:  Как передает «Арменпресс», встреча проходит в рамках Петербургского международного экономического форума. В открытой для СМИ части двусторонней встречи стороны приветствовали друг друга, коснулись отношений между Арменией и Израилем.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян с 6 по 7 июня с рабочим визитом находится в Санкт-Петербурге, где примет участие в Санкт-Петербургском международном экономическом форуме и выступит с речью. В рамках визита премьер-министр Пашинян встретился с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным и армянской общиной России. Запланированы также встречи и с руководителями разных стран, представителями правительств и руководителями международных организаций.
В составе делегации также вице-премьер Армении Мгер Григорян, министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян, главный советник премьер-министра Армении Арсен Гаспарян и другие должностные лица.