«Տիգրանակերտ պատմամշակութային արգելոցում» զբոսաշրջիկների ակտիվ հոսք կա
Զբոսաշրջային ակտիվ շրջանի մեկնարկի հետ «Տիգրանակերտ պատմամշակութային արգելոցում» մեծանում է զբոսաշրջիկների հոսքը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է  «Տիգրանակերտ պատմամշակութային արգելոց»-ի տնօրեն Անահիտ Լոռեցյանը:
Նրա խոսքով` դպրոցականների ակտիվ հոսք ևս կա, ովքեր իրենց հանգիստն են վայելում թանգարանի տարածքում:
«Նշեմ, որ թանգարանում ունենք նոր հավաքածուներ Տիգրանակերտի արվարձաններից, Նոր Հայկաջուրից, Կարմիրավանից: Կարծում եմ` առկա նմուշները շուտով կթարմացվեն: Առաջիկայում սպասում ենք հնագետների արշավախմբի այցը Արցախ` քննարկելու նաև այդ հարցերը»,- ասել է Ա. Լոռեցյանը:

В историко-культурном заповеднике «Тигранакерт» наблюдается активный поток туристов
Наряду с началом активного туристического сезона в историко-культурном заповеднике «Тигранакерт» поток туристов увеличивается.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 июня, АРЦАХПРЕСС - Об этом «Арцахпресс» рассказала директор заповедника Анаит Лорецян.
По ее словам, школьники также активно посещают музей, так как им нравится проводить там время.
«Следует упомянуть, что в музее у нас есть новые коллекции из пригородов Тигранакерта, Нор Айкаджура и Кармиравана. Я думаю, что существующие образцы скоро будут обновлены. Мы ждем визита археологической экспедиции в Арцах в ближайшее время для обсуждения этих вопросов», - сказала А. Лорецян.