Առաջնության շնորհիվ Արցախի ձայնը լսելի դարձավ ամբողջ աշխարհին. CONIFA-ի գլխավոր քարտուղար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` այս մասին այսօր` հունիսի 9-ին կայացած ամփոփիչ մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է CONIFA-ի գլխավոր քարտուղար Սաշա Դյուրկոպը:
Նրա խոսքով` առաջիկա տարիներին Արցախում կարող է անցկացվել նաև CONIFA-ի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնություն: Հարցը օրակարգում չէ, սակայն, ըստ CONIFA-ի գլխավոր քարտուղարի, այն կարող է քննարկվել, իսկ մինչ այդ կարող են կազմակերպվել տարածաշրջանային առաջնություններ:
«Դժվարանում եմ բառեր գտնել մրցաշարը գնահատելու համար: Շատ հաճելի էր և գոհացուցիչ մրցաշարի անցկացումը Արցախում: Մեզ համար մեծ պատիվ էր: Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլորին` առաջնությունը կյանքի կոչելու համար: Հատկապես պետք է ընդգծել կամավորների աջակցությունը, ովքեր Արցախի դեմքն են: Կային նաև մարդիկ, որոնք ընդգրկված էին կազմակերպչական աշխատանքներին, սակայն հանրությունը նրանց չէր տեսնում: Շնորհակալություն նաև նրանց»,- նշել է Սաշա Դյուրկոպը:

Благодаря чемпионату Арцах стал известен во всем мире. Генеральный секретарь CONIFA
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июня, АРЦАХПРЕСС - Об этом на итоговой пресс-конференции 9 июня сообщил генеральный секретарь CONIFA Саша Дюркоп.
По его словам, в ближайшие годы Арцах также может принять чемпионат мира по футболу CONIFA. Вопрос не стоит на повестке дня, однако, по словам генерального секретаря Конфедерации, его можно обсудить, а до этого можно будет организовать региональные соревнования.
«Мне сложно подобрать слова, чтобы оценить чемпионат. Это был хорошо организованный турнир в Арцахе. Это была большая честь для нас. Мы благодарим всех за проведение чемпионата. Особенно необходимо подчеркнуть работу волонтеров, которые являются лицом Арцаха. Были также люди, которые занимались организационной работой, но общестсвенность их не видела. Им также большое спасибо», - сказал Саша Дюркоп.