Հռոմում զբոսաշրջիկներին արգելել են զբոսնել մերկ իրանով եւ կախել «սիրային կողպեքներ»
Իտալիայի մայրաքաղաքի քաղաքային խորհուրդը նորացրել եւ ընդլայնել Է զբոսաշրջիկների համար սահմանված արգելքների ցուցակը, ընդ որում նորմաների մի մասը թվագրված Է 1947 թվականով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԻտալիայի մայրաքաղաքի իշխանությունները տղամարդկանց արգելել են հանրության մեջ քայլել մերկ իրանով, ինչպես նաեւ «սիրային կողպեքներ» կախել կամուրջների բազրիքներին: Բացի դրանից, այժմ չի կարելի աղտոտող ուտելիք գործածել հանրաճանաչ տուրիստական տեսարաժան վայրերի մոտ՝ ինչպիսին Է, օրինակ՝ Տրեւի շատրվանը:
Որոշ խոշորագույն տուրիստական օբյեկտների, օրինակ՝ Վատիկանի թանգարանի կամ Կոլիզեյի հերթերում տեղերի վաճառքն այժմ օրենքից դուրս Է: Հռոմի իշխանությունները խիստ տուգանքներով են սպառնում նրանց, ում կբռնեն քաղաքային շատրվաններում լողանալիս: Իսկ Իսպանական սանդուղքում այժմ աստիճաններին չի կարելի քսվել ճամպրուկների անիվներով. դրանք զբոսաշրջիկներն ստիպված կլինեն կրել:

В Риме туристам запретили гулять с голым торсом и вешать "любовные замки"
Городской совет итальянской столицы обновил и расширил список запретов для туристов, причем часть норм датируются 1947 годом, сообщает Independent.
В Риме туристам запретили гулять с голым торсом и вешать
СТЕПАНАКЕРТ, 11 июня, АРЦАХПРЕСС: Власти итальянской столицы запретили мужчинам ходить на публике с обнаженным торсом, а также вешать "любовные замки" на перила мостов. Кроме того, теперь нельзя употреблять пачкающую еду рядом с популярными туристическими достопримечательностями - такими, например, как фонтан Треви,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Продажа мест в очереди за билетами в некоторые из крупнейших туристических объектов, например, в музеи Ватикана или Колизей, теперь вне закона. Римские власти угрожают суровыми штрафами для тех, кого поймают на купании в городских фонтанах. А на Испанской лестнице теперь нельзя касаться ступенек колесами чемоданов - их туристам придется нести.